Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Téglapadlót felcsiszolni -...

Téglapadlót felcsiszolni - hogyan, mivel kell?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy egy téglával kell felcsiszolni a téglapadlót, akkor a málló téglapor eltömíti a pórusokat, és ezek után (söprés nélkül) lehet beereszteni a lenolajjal. Próbálta ezt már valaki?
2009. máj. 27. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én homokkal szoktam felsikáltatni évente egyszer. (terasz burkolat, egy része fedett, a másik nem) utána impregnálóval lefujatom. Attól víztaszító lesz. Már több mint 15 éve nagyon szép.
2009. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, ez nem házilagos kivitelezést jelent. Azt nem tudod, mivel szokták impregnálni? Rengeteg impregnáló szer létezik, elég nehéz kiigazodni rajtuk. Én mindenképpen valami természetes anyagot szeretnék....
2009. máj. 27. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A sikálást én is csinálhatnám, de a takarítónő szokta, mert elég kemény munka és eltart egy napig térden.

Impregnálni ezzel szoktuk:

[link]

2009. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most láttam egy műsort ahol mosószódábol és vízből kevertek egy elegyet és azzal sikálták utánna szódabikarbónát szórt rá és gyökérkefével sikálta majd sima vizzel öblítette és szárazra törölte.
2009. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg kicsit félreérthetően fogalmaztam meg a kérdést. Én újonnan fektetett téglapadló felcsiszolásáról érdeklődtem. Szóval, leraktuk a téglát, kifugáztuk...és most jön az, hogy valamivel síkra kell csiszolni, hogy ne billegjenek a bútorok. Parasztházat újítunk fel. :-)
2009. jún. 2. 08:42
 6/6 Zsoltiposta válasza:

A megoldás egy csiszológép bérlése, vagy vállalkozó elkérése, aki csinált már ilyet ) ugyanis nem mindegy milyen szerszámmal esik neki a padlónak... Ha kisebb a felület, akkor lehet kézicsiszoló és turbótárcsa módszerrel kezdeni, de porelszívót használj, és kösd fel a gatyád :) [link]

oldalon találsz infókat ha érdekel

2021. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!