Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beszeretném vezettetni a 380...

Beszeretném vezettetni a 380 voltot. Ez mennyibe kerüle, és honnan jönne?

Figyelt kérdés
Kispest kertes részén lakok,2 utcával lejjebb láttm egy transzformátör állomást.
2012. jan. 20. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:

kint a házatok előtt az oszlopon ott a 380,azaz a 3 drót,azaz a 3 fázis ,magyarul a 380 Volt,

jelenleg valszeg csak egy fázis jön be hozzátok ezt hívják a 220 voltnak,

ha azt szeretnéd,hogy bent legyen a 380,akkor az oszloptól a villanyórádig ki kell építtetened a vezetékeket egy szakival,és ha az áramszolgáltató ezt átveszi,akkor ráengedi a házadra a 380 -at ( ettől még megmarad a 220 is )

2012. jan. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az oszloptól a villanyóráig csak az áramszolgáltató szerelhet, úgy tudom.

Az ára attól függ, hogy mennyi ampert igényelsz. 3x16A a minimum. Pl. nálam 2x16A + 1x25A lett bekötve, hogy tudjak néha hegeszteni is ha kell.

2012. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 fúróferkó ***** válasza:

A házad falán ki kell éppítetned egy 3 fázisú mérőhelyet.Ez egy szabványos dobozba szerelt 3 fázisú fogyasztásmérő ,a hozzátartozó szerelvényekkel,megfelelő földeléskiépítéssel.

Ezt a munkát CSAK minősített villanyszerelő végezheti.

Ő intézi az áramszolgáltatóval is amit kell.

Ez a mai árakon 60-70 ezer Ft

Ha eddig csak 1 fázis, közérthetően 220 volt működött ,akkor természetesen az új igényeknek megfelelő 3 fázisú vezetékezést,hálózatot is ki kell építeni.Ez annyiba kerül amennyi az anyagköltség+munkadíj+ÁFA+átb@szási tényező.

2012. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Egy kis műhelyet szeretnék,ahol autókat alakítanék át,és a hegesztőhöz kell a 380.Csak a garázsig kell,a házba nem akarom:D De akkor le kell kapcsolni a 380-at az utcában amíg behúzzák nekem,nem?Nem csak a szolgáltató embere mászhat fel?Ha behúzták a garázsba,akkor lehet olyan,amilyet én akarok?Egy olyat képzeltem el,hogy egy dobozban lenne egy főkapcsoló(egy kulcsos kapcsoló lenne,ha nem megoldható,rendes 380-as ipari GANZ kapcsoló)ami leveszi az egészet a hálózatról,és a biztosítékok is,és a doboz alján 2-3 konnektor lenne.Van valami megkötés a konnektorok számában,vagy hogy miken mehet keresztül az áram?(pl.:nem lehet kapcsoló,visszajelző lámpa,stb
2012. jan. 20. 17:50
 5/6 fúróferkó ***** válasza:

Ha 3 fázist akarsz akkor ,ahogy előbb írtam a mérőhelyet minősített szerelővel meg kell csináltatnod.A mérő utáni szerelés szabványosságáért a villanyszerelő felel aki megszereli az igényeid szerint.A minősített szerelő írásbeli nyilatkozata kell az áramszolgáltatónak,arról ,hogy minden a szabványnak megfelelő és akkor áram alá helyezik az új szerelést.

Egy megjegyzés:Ha csak hegesztő miatt akarsz 3 fázist akkor az a költségek miatt nem nagyon éri meg ,mert van 220 voltra beköthető hegesztő is.

DE ha a műhelyt hosszú távra akarod ,akkor talán más gépek miatt megéri.

2012. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen,más gépeket is szeretnék üzemeltetni éppen ezért akarom beköttetni.
2012. jan. 20. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!