Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit csináltam rosszul? (képek)...

Mit csináltam rosszul? (képek) + (FELPONTOZLAK! )

Figyelt kérdés

Akváriumi világítást készítettem, de a két folytó trafó forró, és a tető teteje is forró, de nagyon. félek hogy fel fog gyulladni. Mit csináltam rosszul, vagy mit javítsak rajta? A fénycsövek is nagyon forróak voltak. A doboz oldalára lyukat/lyukakat kell vágni hogy levegőzzön?


[link]


[link]


[link]


[link]


2012. jan. 21. 10:17
 1/8 A kérdező kommentje:
OSB lapból készült a tető.
2012. jan. 21. 10:18
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Így csináltam az egészet... De valamiért elfelejtettem lukakat vágni a hűtéshez... Ha ezt megoldom, akkor nem lesz olyan "forróság" a tető alatt?

2012. jan. 21. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, mindenképpen kell neki valamilyen szellőzés,egy lyuk nem elég, nyolcas vagy tízes fúróval fúrsz 20-25 darabot egymástól egy centi távolságra és nem fog annyira melegedni. Én mondjuk a tetejére tenném, mert ugye a meleg levegő felfele száll.
2012. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megyek és hozzálátok. Megkaptad a zöld kezet :)
2012. jan. 21. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha működik a világítás akkor nagy baj nem lehet! A fojtó transzformátor a működési elvéből adódóan melegszik. Kell néhány szellőző nyílás és kész.

Villszer.

2012. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ekeke ***** válasza:
Hmm.... a fénycső annyi energiát ad le hőben a fojtóval együtt, amennyi rá van írva. A fény amit kiad mellékes, és még az is hő lesz itt-ott. A fojtó ráadásul arányában elég sokat elvesz, tehát jó forró. Alulra is kell luk, mert csak felül lukasztgatva nem alakul ki az áramlás. Alul néhány és felül is, és kész vagy.
2013. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ekeke ***** válasza:
Ne csodálkozz, ha valakit jól odaver majd az áram. Ugyanis az alufólia ALUMÍNIUMBÓL van. A felfröcsögő víz meg elég hamar át fog vezetni a vezetékek és a fólia között. Kivéve, ha az egészet üveglappal véded a víztől, az áramkörben meg legyen legalább egy FI relé.
2013. márc. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.


Persze hogy üveglappal volt védve. De azóta már eladtam az akváriumom, világítással, mindennel együtt.

2013. márc. 8. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!