Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ki tudna az AIRBRUSH technikáv...

Ki tudna az AIRBRUSH technikával kapcsolatos kérdéseimre válaszolni?

Figyelt kérdés

A következőkről lenne szó:


1.) Milyen módon kell a festés előtt a műanyag és a fém lemezeket előkészíteni? Állítólag le kell őket tisztítani, aztán zsírtalanítani, finom szemcséjű csiszolópapírral (P1200) lecsiszolni. Aztán a műanyag felületet valamilyen átlátszó PPG alapozóval kell lefújni (lekenni). Mi a célja ennek az alapozásnak? Konkrétan melyik ez az alapozó? Mi a megnevezése? Hol lehet beszerezni?


2.) A műanyag alapozása után szórógittel lefújjuk, lecsiszoljuk csiszolópapírral (szemcsenagyság: P1200) aztán jöhet az airbrush. A kérdésem az lenne, hogy miért szükséges az alapozás után a szórógittel való lefújás? Melyik az a szórógitt, ami erre a célra megfelel?


3.) Az airbrush-al való festés után még ajánlják egy kétkomponensű autólakkal való lakkozást. Melyik márkájú autólakk a megfelelő (nem ajánlják a lakk spray-okat)? Összesen hány réteg lakkot kell felvinni? Ajánlott-e az egyes rétegek felvitele után a felületet finom csiszolópapírral kissé átcsiszolni?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. jan. 27. 20:13
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Sajnos nem magyar de esetleg egy fordítóprogival ér valamit: [link]
2012. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!


Az nem olyan nagy gond, hogy angolul van. Meg lehet vele valahogy birkózni.

2012. jan. 28. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

hali!

nem tudom aktuális-e még, de azért válaszolok!

előkészítés:

ez attól függ, hogy a felület milyen.ha például eleve festett, de nem sérült(nem rohadt, nem rozsdás) felületre szeretnél dolgozni, akkor csak egy alapos takarítás kell.például a nitrohígító tökéletes erre a célra. ha teljesen tiszta felületet szeretnél, akkor először egy alapos csiszolás kell durva (P40-P80) papírral,de a homokszóró se rossz ötlet, utána javítás(apróbb hibákat szórógittel(ebből a legolcsóbb is tudja azt ami neked kell), a nagyobbat 2komponensű gitt)ezután ismét csiszolás egyre finomabb papírral. ha egyenletes a felület, akkor jöhet az

Alapozó: (az alapozóra már nem gittelünk!!) erre a jobb tapadás, és a hosszabb élettartam miatt van szükség. védi az anyagot a víztől, párától, és amit festesz az is jobban tapad meg, mint a szűz lemezen.persze a használata nem kötelező, ezt neked kell eldönteni, hogy megéri-e.


Ha kész a mű: és tökéleteset akarsz, akkor a teljes száradás után vízpapírral egyenletesre csiszolod a felületet, hogy a minta úgymond ne legyen "kintebb" a síkból, mint háttér.ha ez kész, akkor ujjab tisztítás jön, de itt már nem ajánlok oldószert, inkább clint vagy valami hasonlót, de alapos munka kell!

Lakk: olyan lakkot raksz rá, amilyet akarsz. lehet színtelen, vagy valamilyen színárnyalatú.minél több réteget hordasz fel, annál hatásosabb lesz, de azért nem kell túlzásba esni. a színes lakk több rétegben jobban előhozza az adott színt, a színtelen pedig egyszerűen szebbé csillogóbbá teszi. én bármelyikből minimum 2-3 réteget ajánlok.(persze a rétegeknek száradniuk is kell.)


Remélem tudtam segíteni!

üdv: Gee

2012. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ "Gee"!


A kérdés aktuális továbbra is, mindig minden tanácsot szívesen fogadok, mert a legapróbb dolog is fontos ha a minőségről van szó.

2012. márc. 31. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:

nincs mit!

ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel, hátha tudok segíteni!

sok mindent tanultam másoktól, és sok mindenre jöttem rá a saját hibáimból tanulva.régóta festesz? van már kész műved?

2012. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja, még valami!

én sem vagyok profi, de sok trükköt lehet használni, amivel olyan képeket készíthetsz, hogy leesik tőle mások álla :)

2012. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 StainLey válasza:

Üdv.


Én pl. ha tényleg nem sérült a felület egy 1500-as vizes csiszolópapírral megmattítom a felületet, pl.: motorháztető.

A festék választásnál nem airbrush festéket használok személy szerint, mivel autóra festek, ezért autókhoz bázis festéket használok, a higitásával kell trüközni, de simán kifujja a stuki.


A védelem meg szinte ugyan az mint egy hivatalos fényezésnél, 2k-s lakkot kap általában 3 rétegben (lehet több is) én szoktam a rétegek között várni 20-30percet ;)

De ha nem vagy elégedett a felülettel, vagy megfolyt a lakk akkor a felületet mint az első lépésnél megmattítod csak most finomabb papírral (2000-2500 - ha polirozni szeretnéd; 1200-1500 - ha ujabb lakkréteg kerül rá)


Sok féle trükk van amivel szebbnél szebb dolgokat lehet csinálni, de nincsen csak minimális határ. ;) :)


Megtalálsz Face-en, vagy a honlapomon is van elérhetőség.

Bármikor állok rendelkezésre, segitek amiben lehet v tudok.


Üdv.

www.daftartcustoms.com

2012. jún. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!