Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Boríték táskát szeretnék...

Boríték táskát szeretnék magamnak készíteni, mivel tehetném merevebbé?

Figyelt kérdés
Ha csak az anyagot varrom össze annak nem lesz túl sok tartása, ezért gondoltam tenni kellene az anyagok közé valami keményebb valamit. Szerintetek mi lenne erre megfelelő?

2012. jan. 28. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
és milyen lenne, ha mondjuk vennél egy papír-írószeresbe ilyen átlátszó irattartót,de nem arra a klasszikusra gondolok,hanem ami konkrétan nagy méretű boríték formájú,és ugyanúgy záródik (kis pattintós rész),mint a borítéktáska? utána meg erre az irattartóra rávarrod az anyagot..most ez jutott eszembe..
2012. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
..vagy veszel ilyen irattartókat (tökmindegy,milyen formájú) és szétvágod lapokra. az anyagot megvarrod,és kibéleled ezekkel a lapokkal.
2012. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
húúú szuper jó ötletek! Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 28. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:

szívesen :)


még arra gondoltam,hogy a táska "törzsét" azt megcsinálhatod írótáblából( papír-írószeres az is,tudod,amit mondjuk a papír vagy füzet alá teszel,hogy tudjál írni..azok is ilyen méretűek többnyire)és ezáltal "merevebb" lesz az a rész,a táska többi részét meg az előbb tanácsolt irattartó lapokból kivágod ( mivel a tábla ahhoz már túl vastag hogy méretre lehessen úgymond szabdalni ),és kitömöd az anyagot..nem tudom..próbálgatni kell,hogy lesz a legjobb :)

2012. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

na bocsi,megint én vagyok..

én azt is kipróbálnám,hogy mikor már az anyag közé helyezted a lapokat,de még nem varrtad össze,én tennék a lapok és az anyag közé ( mindkét oldalára) egy csík vattát.Azért írom,hogy csík,mert van olya vatta is,amit ha kibontasz,akkor ugy jön ki,mint a wc-papír....bocs,nem tudok jobb hasonlatot..szóval a lényeg,hogy iylen lapos síkban...na ebből a fajtából én tennék a lapok és az anyag közé,mivel ha csak szimplán a tábla/ írólapok stb-- van,meg az anyag, akkor az lehet,hogy kicsit túl "fapados lesz" :D erre sem tudok jobb szót, ezzel a módszerrel meg ezt is lehet tompítani,és sokkal élethűbb lenne szerintem...na de..ezt is próbálgatni kell..még nem csináltam ilyet,de én így csinálnám :D remélem sikerül valamit összehozni.nekem vannak ilyen táskáim ( gyárilag ilyenek:) ) és megnéztem az előbb, de ötletem sincs,hogy csinálják olyan "táskásra" .szóval az nem segített sokat .

2012. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Egyszerű karton papírt szoktak belebélelni.Csak megfelelő vastagnak kell lennie.
2012. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

a karton nem jó.... baromi könnyen megtörik...a műanyag meg nem.....

a "szoktak " meg erős túlzás..mutass már olyan táskát,amibe karton van,mert dobok egy hátast,az fix...

pff...

2012. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam kartonra is, de tényleg könnyeben törik, meg ha elered az eső, az anyagon gyorsan átmegy a víz a kartonnak meg annyi. De ez az irattartós nagyon jó ötlet, szerintem azzal csinálom :)

Köszönöm az ötleteket és hozzászólásokat! :)

2012. jan. 29. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
sok sikert :)
2012. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2 literes muanyag palacot szétvágod akkor kapsz egy kockát ha megfelelö a mérete bele is varrhatod ha keményebet akarsz többet raksz bele én puha bör kés tokhoz szoktam használni a hajlithato részek is nagyon jol birják
2012. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!