Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tudtok a Thermo Block...

Mit tudtok a Thermo Block házakról?

Figyelt kérdés
OLcsó? Drága? Megéri? Ez egy hungarocel kocka amibe betont kell lapátolni...
2012. jan. 28. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jóóóóó! Hogy ez nem nekem jutott eszembe!
2012. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
[link] Legalább ötven éves, bevált technika ,
2012. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha 50 éves, hogyhogy tavaj láttam ez elsőt?
2012. jan. 28. 17:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül ez, és nem párásodik az ilyen belűröl?
2012. jan. 28. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2 gyártó oldalán megtalálod az árakat, mindkettő írja, hogy fokozott szellőztetés kell, mert eléggé párazáró.
2012. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ezeknek a technológiáknak- legyen az Prokoncept, Thermo Block, vagy bármi más- van előnye és hátránya is.


Az előnyéről tájékozódhat a holnapon. A hátrányait elmondom:)


Egyrészt, gondolkozzon el azon, hogyan veri be a szöget a falba. Ha rájött, akkor nekem is írja le.


Másrészt, mivel polisztirolból vannak, kevésbé páraáteresztőek. Tehát benn fulladhat meg a párában, meg a penészben.


Én senkinek nem ajánlanám, bár kétségtelen, hogy vannak előnyei is. Én inkább szeretem a hagyományos technológiákat, a magam részéről. Tégla, agyag, stb.


Még az egyetemen viszont találkoztam egy elég szimpatikus megoldással, ami a kettőt ötvözi: a Liapor panelekkel, amit a Wind-ház készített. Ha még létezik egyáltalán, nézzen utánuk. Nekem, építőmérnökként, ez a megoldás sokkal jobb, ha már valaki utálja a téglát...

2012. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az én ismeretem elsőkézbőli, gyakorlati. Nekem se tetszik. A pasi aki csinálja azt a nagy házat eladásra csinálja...
2012. jan. 30. 22:33
 8/10 zonopon válasza:

A Prokoncept védelmében...


Én 14 éve Prokoncept házban lakom és a jövőben sem építkeznék téglából.

A nappaliban van egy kétszemélyes kád, de még sosem voltam fulladásközelben sem a párától vagy a penésztől.

Pedig "fokozott szellőztetést" sem csinálgatok. Valamit elrontottam volna az építésnél? Mondjuk, fa nyílászárók vannak.

Mondjuk szöget sem vertem még a falba... mégis fent van a konyhaszekrény... meg a lámpák is...


Most úgy alakult, hogy meg kell válnom a háztól, és a vevőjelölt - bár párásodást vagy penészt nem látott a házban - vélhetően a fentiekhez hasonló "tapasztalt szakértők" kommentjei következtében visszalépett.

De nem baj, mert a következőkben bizonyára a fal- és mennyezetfűtés miatt hiúsult volna meg az adás-vétel...

2018. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zonopon válasza:
Pl. az autók automata váltói ellen is azoknak vannak a legjobb érvei, akik még nem használták... :)
2018. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Párásodás ellen ott van a hővisszanyerős szellőztetőrendszer, ami 2021-től úgyis kvázi kötelező az újépítésű házaknál..

Engem inkább az érdekelne, hogy mennyire hőhídmentes a technológia, van-e erről valahol tanulmány, mérés, stb.

A fal belülről akkor "hungarocell"-ből van, jól gondolom? Vagy gipszkartonozzák még utána?

Sajnos a magyar forgalmazó oldalán pont ezekről nem esik szó a GYIK-ban:

[link]

2021. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!