Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FÉG Thermo gázkazán igazi...

FÉG Thermo gázkazán igazi hőmérsékletet mutat?

Figyelt kérdés
FÉG Thermo gázkazán vízhőmérséklet mérő mutatója közel 0 fokot mutat. Nagy házban élünk, ahol rá van kapcsolva a rendszerre egy gázkazán (ami most 0 fokot mutat), valamint egy vegyes tüzelésű a pincében. E mellett még van más fűtési megoldás is. Mostanában a radiátoros fűtést nem használjuk, de ügyelünk rá, hogy mindegyik szobában minimum 2-3 fok legyen, ahol vannak radiátorok (hogy ne fagyjanak el) . A gázkazán mutatója mégis 0 fok körüli értéket mutat. Lehetséges, hogy ez csak azért, mert nem használjuk, és nem megy a szivattyú, vagy kikapcsolt állapotában is a helyes értéket kéne mutatnia? Mennyire pontos ez a mérő?Félünk hogy elfagy a fűtés ezért.
2011. dec. 26. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából pontos, de csak azon a ponton, ahol mér. Ha nincs keringetés, akkor áll a víz a rendszerben, így csak az álló víz egy kis részén tud mérni, így a radiátor környéke pl. simán szétfagyhat.

Két megoldás van:

- temperáló fűtés 5-8 fok környékére, vagy

- a keringetett vízhez fagyállót adagolsz

2011. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most beindítottam a gázkazánt, a mutató egyből felugrott kb 15 fokra. Hogyan tudok fagyállót hozzáadagolni, egy nyitott rendszerhez? ( Nyílt tágulási tartály fent a padláson, amúgy pedig régi nagy öntött vas radiátorok vannak)
2011. dec. 26. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
töltőcsonkon/tartályban betöltöd, legtávolabbi radiátorban leeresztesz annyit, hogy a tágulási kiürüljön, töltőcsonkon/tartályban visszapótolod, légteleníted.
2011. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha van helységtermosztát állítsd be legalább 5 fokra,mert így néha beindul ugyan a gázkazán és egy kicsi gázt is fogyaszt,de sokkal nagyobb kár ér ha szétfagy valami a rendszerben!Nem éri meg!

Ha nincs helységtermosztát a gázkazán vezérlő doboz alján találsz egy gombot ezzel tudnád beállitani hogy a víz hőfoka ne menjen legalább 20 fok főlé a kazánban,így sem fog megfagyni a víz a rendszerben!

A vízbe tölthető "adalékokal" vigyázni kell mert,én már javitottam olyan kazánt amelyik szivattyúja leégett,mert beszorult a tengelye!

2011. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó,de ha 20 fokon járatja a kazánt,nem fog tőle egy idő után tönkre menni.Nem én mondom,csak hallottam,hogy bizony a régi típusú kazánoknál nem igen célszerű 60 fok alá vinni az előremenő hőmérsékletet.
2014. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!