Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan fessem le a natúr...

Hogyan fessem le a natúr fenyő tv állványom, Lazúrral, hogy olyan szép selyem fénye legyen mint a bolti bútoré?

Figyelt kérdés
A napokban nézegettem a bútorboltokban a szép selyem fényű különböző színre pácolt-lazúrozott(?) fenyőből készült bútorokat.Valami olyasmire szeretném Én is festeni kezelni az Én tv állványomat,konkrétan Dio színt szeretnék. Ebben kérnék segítséget"csiszolás,alapozás,dio színre kenés stb. Milyen anyagot ajánlotok "lazúrt,lakkot"és munka folyamat? előre is köszönöm a segítséget!
2012. jan. 30. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, csak annyit tudok, hogy létezik selyem fényű lakk (mattosabb, nem fényes). Előtte kissé csiszold le a felületet.
2012. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. kromofággal+ spaklival szedd le a lakkot (gumikesztyű!)

2. vizzel töröld le a kromofág maradékát

3. min. 100-as papírral csiszold át a fát

4. porszívó, +töröld le a port gyantás kendővel (festékbolt)

5. fesd le lazúrral 1 soron

6.48 óra száradás után csiszold át min. 120-as papírral+porszívó, +gyantás kendő

7. fesd le újra

8. ha kell, ismételd meg.


Tanács: pormentes, rovarmentes, huzatmentes helységben fess és száríts,ne ott, ahol csiszoltál, különben szemcsés lesz a felület, a legkisebb porszem is meglátszik rajta.


ui.: nem vagyok festő, oldószeres lazúrral csináltam,ami beltérre nem a legjobb,viszont hibátlan lett.

Én az alapozást kihagytam takarékosságból, de ártani nem fog neki.

Ja, előtte lefestettem 14db nyílászárót 3 soron, így az ecsetkezelést már gyakoroltam.

2012. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon csíkos, csinálhatod lazúrhengerrel is, menet közben majd ráérzel.

Másik lehetőség a bolti fapác, vagy fapác- por, ezekhez nem értek.

2012. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsot,megpróbálom ebben az ütemben csinálni. Még annyit kérdeznék. Első kenés után,át kell húzni polír papírral,ha igen hányassal?
2012. febr. 1. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:

A csiszolást nem lehet túlzásba vinni. A polírpapír nem árt. Ha bőven van időd, még iktathatsz be egyéb lépéseket.

Ha fontos, hogy festék ne legyen ártalmas, akkor használhatsz vizes alapú lazúrt, de azt nem ismerem.

2012. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már kb. 1,5hete kész,de még mindig erősen érződik a lazúr szaga,mint ha még nem száradt volna meg teljesen.....


Ilyenkor mi a helyzet,valamit el rontottam volna?

2012. febr. 16. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Télen nehezen szárad a lazúr. Meg fog száradni.
2012. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!