Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Négy darab küszöböt kéne...

Négy darab küszöböt kéne csinálnom, csináltatnom. Fenyő deszkám lenne. Tölgyet vennem kéne. Arra gondoltam vennék egy olcsóbb gyalut kb.10. 000. ft körül és megcsinálom fenyőből falc sin nélkül. Vélemények?

Figyelt kérdés

Nem örökre kellene.

Hány évig menne el sin nélkül?


2011. szept. 7. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1-2.
2011. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem több 1-2 évnél. A fenyő puha, nem bírja az ilyen igénybevételt.
2011. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 dirtboy ***** válasza:
nem tart semmidig sem, tölgy,akác,gyertyán,kőris bármilyen keményfa csak ne fenyő legyen
2011. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ok. értem.

Viszont a hejópadlók is fenyőből vannak.

Mégse mennek tönkre pl. a küszöb elött ahol ugyanannyit van taposva mint a küszöb.

2011. szept. 7. 20:06
 5/12 dirtboy ***** válasza:

de azok nem is tartanak addig mint a keményfa padlók,fenyők közt is van puhább és keményebb fajta plusz azoknak nincs éles szélei ahol elkezdhetnének szépen lassan szálaira szakadni.

ha minden áron fenyőből akarod akkor vörösfenyő lenne a legjobb élvédő lemezzel és jó kemény parketta /gemini/ lakkal jó pár rétegben.

2011. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ácsi.

Azért szeretném fenyőből mert fenyődeszkám van.

Ha vennem kell akkor mindenképp tölgy.

Sajnos fogalmam sincs a deszka árakról.

Mennyibe kerülhet egy szál tölgy deszka?

2011. szept. 7. 21:37
 7/12 dirtboy ***** válasza:

én magam még nem vettem tölgyfa pallót de a rövid palló olyan 5-8000ft lehet

rövid:

hossz: kb.210cm

szélesség: változó

vastagság:5cm

I-II osztályú

de az ár erősen hely függő is

2011. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt szerintem mindenki érti, hogy fenyődeszkád van...

A probléma az, hogy egészen más igénybevételt kap egy hajópadló, mint egy küszöb. A hajópadlót lelakkozzák jó erős, időtálló lakkal és csak a felső, lakkozott felülete kopik. Azon járkálsz, azt "csiszolod". Ennek pedig kiválóan ellenáll a lakk, sokáig tart, mire teljesen elkopik.

A küszöb viszont kiemelkedik a járófelületből, ezért a sarkai erősen kopnak, mert azok kapnak mindig a "jóból". Ettől nem védi meg őket a lakk, itt magának a fának és az erősítésnek kell helytállnia - ezért szoktak a küszöbre esztétikus fémszalagot húzni. Hiába írod, hogy a padlót a küszöbnél ugyanannyit taposod, mint a küszöböt: a padló felülről kapja a koptatást, míg a küszöbnél minden egyes lépés "elviszi" a sarkát.

Éppen ezért az egyszerű, puha fenyő erősítés nélkül nem képes hosszú távon kibírni azt az igénybevételt, amit küszöbként kapna.

2011. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves előző.

"ha minden áron fenyőből akarod akkor vörösfenyő lenne a legjobb élvédő lemezzel és jó kemény parketta /gemini/ lakkal jó pár rétegben."

2011. szept. 7. 23:44
 10/12 gyalugép ***** válasza:
mind ahogy már meg írták elöttem a küszöb más igénybe vételnek van kitéve mind a hajó padló. a padlóra teli talpal lépsz a küszöb-be néha bele is rugsz. oda csak a kemény fa. amúgy ha szolsz egy asztalosnak az a gyalu árából meg csinálja neked az anyaggal eggyütt. tudom mert én is az vagyok mielött valaki bele kötne. és még normális is lessz. szépen gyalulni csak géppel lehet de az nem 10 000 ft.
2011. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!