Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipsz lapot lehet dekupázs...

Gipsz lapot lehet dekupázs technikával díszíteni (szalvétával és d. papírral)?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi szükséges hozzá? Több helyen olvastam, hogy dekupázs ragasztó és dekupázs lakk is kell külön-külön, de valahol csak a ragasztót írják.

2012. jan. 31. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet,én régen gipsbzől öntöttem képkeret és azt díszítettem így. ragasztó kell hozzá,rá a szalvéta mintás rétege,és én a tetjére is kentem egy kis ragasztót. én lakkot nem használtam rá, csak nagy ritkán repesztőlakkot,ha ugye ilyen antik hatást akartam csinálni.
2012. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi! Ja, és a gipszre kell alapozó festék?
2012. jan. 31. 19:39
 3/3 anonim válasza:

Szia !

Mindent lehet decoupageolni, csak egyes felületekhez más ragasztó kell ( pl üveg, porcelán stb. ).

A lakk védi ill. fényezheti ( vannak matt lakkok is ), de nem muszáj lakkot használni.

Gipsz esetében, ha síma a felülete akkor szükségtelen festeni, hiszen fehér, a minta szépen látszódik rajta. Gipsznél a klasszikus szalvétaragasaztót kell használni. Jó munkát :)

2012. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!