Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a siklócsapágya...

Mi a különbség a siklócsapágyas és a függőcsapágyas kerék között? Mit jelent, hogy tűgörgős?

Figyelt kérdés

Kerékvásárlás előtt állok. (Nem autó! ) Kis méretű:260x85 (átmérő/futófelület),20-as tengelyméret


Egyelőre csak nézem a neten a felhozatalt, de nem tudom mi a különbség a kettő között.


Bollerwagen, Radio Flyer, Red wagon-hoz hasonló kiskocsit készítek, aki esetleg ismeri.


Minden építő és hozzáértő hozzászólást köszönök! Illetve, ha van, aki hasonló témában már barkácsolt, akkor a tapasztalatokat is szívesen veszem.


2012. febr. 2. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Siklócsapágy: egy perselyben forog a tengely, ideális esetben a persely anyaga önkenő szinter vagy fehérfém, a gyakorlatban műanyag. +olcsó, egyszerű, -rövid élettartam, (túl)terhelésre érzékeny, kopik, berágódik, legnagyobb az ellenállása. [link]

Függőcsapágy: ??? Suzuki Jimmy-k egyik sima csapágyát hívják így. Teljesen hétköznapi golyóscsapágy.

Tűgörgős csapágy: nem golyók vannak benne, hanem kicsi hengerek, amik inkább hosszúkásak (tű szerűek). [link] Alacsony gördülési ellenállás, de drága.


[link]


Az ipari kerekek alatt itt is nézz körül.

2012. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A tűgörgők a helyükre kerültek! :-)


[link]


[link]


A kép alapján semmi különbség nincs, csak a függő- és siklócsapágyban. (meg az ára)


Akkor a siklócsapágy a "perselyes"? és nem az, amit simán a tengelyre "húznak" és a kerék a tengelyen forog?


A Tente görgőket néztem, de ott nem találtam tömlős, fújható kereket, mert ilyen kellene. (azt hiszem, nem írtam)

Molnárkocsi kerekek között találtam elfogadható árút, gondolom azok azért kell, hogy bírják a súlyt...


Még egyszer köszönöm az infót!

2012. febr. 3. 09:05
 3/3 anonim ***** válasza:
leírtad a lényeget! a molnárkocsi-kerék mindent bír...az a tuti!
2012. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!