Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kertesháznál kell ehhez...

Kertesháznál kell ehhez engedélyt kérnem a szomszédomtól?

Figyelt kérdés

Kertesház,körbe drótkerítés.Szeretném körbekeríteni náddal hogy ne lássanak át.Lehetőleg minél magasabbal.

Egyszerűen csak vegyem meg és tegyem fel vagy meg kell kérdeznem a szomszédot is?Vagy csak illene de nem kötelező?


2012. febr. 15. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Vagy csak illene de nem kötelező?"


nem kötelező,

2012. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már csinálhatod is.
2012. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd építette a kerítés valamekkora részét vagy esetleg az egészet, akkor illene megkérdezni. Mi a szomszéddal közös kerítést inkább megépítettük, biztosak akartunk lenni, hogy a kutyáink nem mennek át és ideiglenesen drótkerítést húztunk rá. Tőlünk megkérdezte a szomszéd, hogy ugye nem gond, ha felőle feltesz nádat. Persze nem volt gond, de ha szó nélkül csinálta volna, lehet, hogy húztam volna az orrom.

Viszont ha te építetted a kerítést, nem biztos, hogy szólnék a szomszédnak.

2012. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 fúróferkó ***** válasza:
Úgy tudom a telek valamelyik oldalára (nem tudom jobb ,vagy bal)a szomszéd dolga kerítést építeni.De ha az egész kerítés építése a te kivitelezésed ,azt teszel rá amit akarsz.
2012. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm.És titeket amúgy zavarna ha a szomszédotok egy 2 méteres nádkerítést húzna a kerítésre?Mert azért azt Ti is nézni fogjátok.
2012. febr. 15. 15:50
 6/13 fúróferkó ***** válasza:

Elég fúrmányosan tetted fel a kérdésedet.Mintha te szerettél volna Nádfonatot tenni.Most meg kiderül téged zavar ,hogy nem látsz át.

Nekem a kiskertemben a város szélén volt egy átlószomszédom.Mindössze egy saroknyi volt a találkozás vele ,de mindig ott dobálta át a gyomot gazt az én kertembe.Pedig ott 2 m magas volt a drót.Felemeltem 3 m magasra azon kis szakaszon,hogy semmiképpen nem tudott semmit átdobni.

Még ő volt megsértődve (a többi szomszédtól hallottam)"hogy minek magasítottam meg ,most hogy néz ki?"

2012. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 fúróferkó ***** válasza:

Egyébként ültess magas tujákat ,vagy mogyorókerítést,és akkor azt kell nézegetned!

A szomszédot meg hadd egy meg az irigység,hogy a nádja miatt nem látja a szép zöldet.

2012. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok a válaszokkal,de nem volt furmányos a kérdés :) !

Én akarok felszerelni nádkerítést,csak nem tudom mi a protokoll.Én NEM akarom a szomszédot nézni csak nem tudom neki mihez van joga(pl leszedheti-e).

Egyszer régen Szeged mellett laktam és hasonló volt a szitu,felhúztam a nádkerítést.Mikor hazaértem a munkából a szomszéd a kerítésre támaszkodva várt és undorító stílusban felelősségre vont hogy mit képzelek magamról hogy ezt felhúztam,mert eltakarom előle a KILÁTÁST és hogy szedjem le azonnal!Szó szót követett,elborult az agyam és mondtam hogy akkor mutassa meg mennyire nagy csávó és boxoljuk le és átugrottam a kerítésen és megindultam felé mint egy állat,h most végzek vele!Ő meg beszarva iszkolt a házába,bezárkózott és kiabált a családnak hogy hívják a rendőröket :))

Rendőrök végül nem jöttek én meg lehiggadva haza mentem.Kerités maradt és a szomszéd úr olyan nyájas és kedves lett ezután mint még soha.Na gondoltam ez kellett neked te majom.


Én a gyep átdobáló szomszédnak bizonyosan letépném a karját ezért.Persze nem mondom hogy ez megoldás,de a porta az porta,meg kell védeni.

2012. febr. 15. 21:50
 9/13 fúróferkó ***** válasza:

Akkor még egyszer azt javaslom tujákat sűrüen ültetni,de az elég költséges.A mogyoró bokor olcsó,gyorsan hő ,szépen lehet nyírni.

A nádfonat kerítésbe nemcsak a szomszéd köthet bele,hanem az önkormányzat is mert nem egy esztétikus látvány.

A település széli egyes népcsoportok alkalmazzák ha a kábelbontás technológiáját nem akarják megosztani másokkal.

2012. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Most akkor csak bele lehet kötni a nádba????

Mindegy hagyjuk is.

A cigányoknál lehet h takar de nálam ez a veszély nem áll fenn...

2012. febr. 16. 12:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!