Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Belső oldali ásványgyapot...

Belső oldali ásványgyapot hőszigetelés! Milyen párazárást csináltassunk?

Figyelt kérdés
A lakásunk felújítása kapcsán nagyon "okosan" az északi belső homlokzati falakra tetettünk fel 10 cm vtg. ásványgyapot hőszigetelést. A szigetelés "pogácsákra" argasztással, dübercsvarokkal,üvegszövet+glett módszerrel lett felrakva. Mikor elkészült,tudtuk meg,hogy ez egy nagyon nem ajánlott módszer. Sokat gondolkodtunk azon,hogy leszedetjük,de nagyon nehéz ügy a csavarok miatt,meg azért is, mert a radiátorok is már úgy vannak elhelyezve stb. Tehát,arra gondoltunk,ha már elkészült, megtartjuk. De mindenütt azt mondják,hogy a legfontosabb,hogy pára ne jusson a szerkezetbe,akkor nem lesz épületszerkezeti károsodás,és penész sem. De milyen párazárást kellene erre a felületre készíteni? Mivel? Mert,ha párazáró fóliát rakunk rá,akkor hogy fog az kinézni,és mit lehet rá rakni? Olvastuk,hogy esetleg gipszkartont, de ez is nagyon bonyolultnak tűnik. Nincs-e valami egyszerűbb, mondjuk olyan megoldás, amire mondjuk festeni lehet utána?Esetleg valami pára át nem eresztő festék??? Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 16. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak egy megoldás van:UD profil alulra meg felülre ,CD profil meg állítva közé .Aztán párazáró fólia és gipszkarton.
2012. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszadónak: Én is így csináltam! Nagyon egyszerű gipszkartonfalat építeni, 1-2 órát gugliztam a neten, simán megcsináltam nulla előismerettel magam is.
2012. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

18.11vagyok

Régebben sokat kartonoztam ,ez egy nagyon jó dolog.

2012. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,bár pont ezt a gipszkartonozást szívesen megúsztam volna.Mennyi ennek a vastagságigénye? Mert a szigetelés már így is elvett 12 cm-t a belső térből,ami nem túl nagy,meg a radiátorok is esszerint vannak felrakva egy elég spéci távtartóra,és mögötte szerintem 3 cm-nél nincs nagyobb hely.
2012. febr. 17. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Üdv, Elég a 3 centi, hiszen a gipszkartonlap 9 mm vastag.
2012. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2,7cm az UD profil, tökig nekinyomod a szigetelésnek.Duplexel (MINDKÉT FELÉN RAGADÓS FILC) ráragasztod a párazáró foliát.A 9mm gipszkartonnál a CD profilt 41,5cm rakod (ha azt teszel) de a 12,5mm-nél elég 62,5-re.
2012. febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket!
2012. febr. 20. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!