Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízhúzó szélkerék. Valaki...

Hidro kérdése:

Vízhúzó szélkerék. Valaki épített már ilyet? Ingyen szivattyúzná a vizet.

Figyelt kérdés
Ötletek, de még jobban konkrét tervrajzok érdekelnének. A lényeg, hogy a szélkerék körmozgását kellene átalakítani függőleges (fel-le) mozgássá, hogy a kézi pumpálású fúrott kútból húzza fel a vizet.

2012. febr. 28. 18:51
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Nézd meg a "Víz kiemelése" címszónál:

[link]


Pedro

2012. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb egy motor-kismotor főtengelyét felhasználni.
2012. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

19:09:

Ezt egy kicsit kifejtenéd?

2012. febr. 28. 19:48
 4/10 A kérdező kommentje:

uhh, bocs, 19:41esnek szólt:

kifejtenéd?

2012. febr. 28. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:

A főtengely alternáló mozgást alakít át forgómozgássá.

Ezt kell megfordítani: a főtengely végére kell a szélkerék, ami forgás közben a hajtókart le-fel mozgatja. Ezt a le-fel mozgást kell egy hosszú rudazattal a kúthoz levinni.

2012. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a hagyományos szélkereket csináld, mint pl ez: " [link] A legegyszerűbb, ha félbevágsz 3, vagy több olajos hordót, ezeket értelemszerűen felhegeszted egy keretre, megcsinálod neki az állványt, és már kész is (valami olyasmi, mint itt " [link] a "2kW-os Energor függőleges tengelyű szélkerék." fantázia nevű szélkerék. Pár éve tanulmányoztam a kérdést, azóta fizetőssé vált az oldal, ahol ezek le vannak írva. A lényeg, hogy ez a fajta megoldás azért jobb, mert nem kell biztonsági féket, meg mindenfélét belekutyulni, ugyanis nem tud túl forogni, kidőlni. A leleményesebbje a tengelyre szerel egy zsiguli, vagy wartburg, vagy akármilyen autó váltót is. A hatásfoka talán kisebb, viszont kiegyenlíti talán, hogy széliránytól függetlenül mindig forog. Sok energia elvész, amég a horizontális tengelyú szélkerék beáll a szélirányba. De amúgy ez örök vita tárgyát képezi. :) A lényeg, hogy szerintem ezt egyszerűbb házilag megcsinálni. Most hirtelen nem találtam képet, de nagyon sokan csináltak ilyet, biztos találsz magyar oldalt a google-val.
2012. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szivattyú kérdésben pedig azt javaslom, hogy inkább vedd meg a gyárit, mert barkácsolni úgy sem tudsz megfelelő hatásfokút. Lehet kapni olyant, ami direkt ilyenre van kitalálva. Olvasgass utána. Előző voltam.
2012. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem ne a hagyományos szélkereket csináld, mint pl ez:"


Ügyes vagy! Egyik oldal sem található! Gratulálok!

2012. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De ha vetted volna a fáradtságot, hogy kimásold a linkeket a böngésződbe, akkor láttad volna, hogy működik. Arról nem én tehetek, hogy az idézőjelet is linkesítette. Arról sem én tehetek, hogy jó magyar szokás szerint mást okolsz a saját balf@szságodért. ;) Akkor a gyengébbek kedvéért a két link:


[link]


[link]

2012. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

Na látod!

Ezek szerint csak rájöttél, hogy először te voltál a "balf@sz"!

A linket ugyanis soha nem szoktuk idézőjelbe tenni, -mert akkor nem "kattintható!"- azért nem is vettem észre.

2012. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!