Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért "vérzik" a bojler?

Miért "vérzik" a bojler?

Figyelt kérdés

Na jó, nem vérzik, de az alján lévő műanyag tok nyitott közepéből csöpög valami rozsdabarna, ami másnap a kádon olyan, mint a száradó vér.

Gondolom nem normális jelenség. Valami tényleg rozsdásodik benne? De miért csöpög?

És vajon javítható? Kell javítani, vagy így is el lesz még? Esetleg veszélyt jelenthet???



2012. márc. 2. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Jobb esetben vagy az alaplap vagy a fűtőszál tömítés ment szét azt kell cserélni, rosszabb esetben a fűtőszál vagy a hőérzékelő csöve lyukadt ki-így vagy fűtőszálat vagy az egész alaplapot kell cserélni.

így semmiképp ne használd mert elektromos zárlatot okozhat,sőt áramütés is érhet(a víz/vízcső akár a legtávolabbi csapig elvezeti az áramot és váratlanul megrázhat az áram!)

Le kell venni a műanyag burkolatot és megnézni hol szivárog a víz és annak függvényében javítani.Mivel úgyis szét kell szedni érdemes beiktatni egy alapos takarítást és vízkőmentesítést hiszen a rozsdás folyás már az elhasználódás jele.

2012. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez javítandó, méghozzá hamar!


jobb esetben megúszod egy fenéklemez cserével, rosszabb esetben a tartály lyukadt ki. (mondjuk ez ritka...)


Olyan is lehet, h az anódod elfogyott és a csonkja is elkorrodált. (láttam már ilyet:-) )

Olyankor ott tud csöpögni.


Mielőbb csináltasd meg!

2012. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alfogyott benne az anód, és akkor elkezdi enni a tartály belső falát. Cseréljetek (cseréltessetek) anódot és egyúttal ki is lehet takarítani a tartály alját. :)
2012. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Keresgéltem közben, és leginkább vízkő témában írnak mások, és az is egy olyan dolog, amiről nem sokat tudok...


Jó régi már a bojlerünk, eddig olyan baja volt, hogy elégett valami drót benne (ez lenne az anód??), és akkor nem melegített. Néhányszor volt ilyen javítás. De vízkőtelenítést még bojlernál nem láttam, erről először hallok.

Azt hogy kell csinálni? Hogy kell szétszedni egyáltalán???

2012. márc. 2. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Vízkőteleníteni és anódot cserélni 1-1,5 évente kell mert különben tönkremegy a bojler.

Áramtalanítani kell és le kell engedni a vizet a biztonsági szelepen ,ezután leszerelni az alaplapot(ami a műanyag burkolat alatt van),ezt jól megtisztítani a vízkőtől és az anód iszaptól majd a tartályt is átmosni kiszedni a lerakódásokat.

Az elfogyott anódot cserélni és mehet vissza az alaplap.

Minden esetben új alaplap tömítés is kell mert a régi nem fog olyan tökéletesen zárni.Újratöltés után ismét használható.

Az anód nem az a valami ami ha elég, az a valami a fűtőszál.

Az évenkénti vízkőtelenítés nem csak azért kell mert tönkremegy a bojler hanem azért is mert vízkövesen több áramot fogyaszt(akár 30%-is többet!) így gazdaságtalan üzemeltetni.

2012. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább hívj villanyszerelőt vagy vízvezeték szerelőt, majd ők megcsinálják! Te ne állj neki, mert gyakorlat kell hozzá és halálos áramütés lehet a vége!
2012. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek.

Ha picit is értenél hozzá tudnád hogy a vízcső le van földelve,ha nincs is EPH hálózat kiépítve akkor is kap föld potenciált egyrészt a boyler betápjáról, másrészt a vízhálózat föld alatti részéből.Mivel régi hálózatot írt a kérdező nagy valószínűséggel vascsőről van szó.

A kérdezőnek.

Villanyszerelőt hívj a javításhoz mert ha valamit elront véletlen, maximum vizes leszel,vízszerelőnél meg ugye fordított esetben áram ütött ami meg nem a legkellemesebb állapot.

Villszer.

2012. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

w3dzz-nek

Első vagyok és villanyszerelő, viszont a problémád nem értem.

Attól hogy a vascsövön kap földpotenciált az illetőt megrázhatja az áram-nem feltétlenül old rá a védelem.

Én is több ilyen hibás bojlert szereltem már sőt jómagam is részese voltam annak hogy bár a vascsövön elvileg kapott földpotenciált akkorát ütött rajtam mint a ló(ennél az esetnél pont azért hívtak hogy ráz a mosogató tálca! tehát még az is feszültség alatt volt, sőt még EPH hálózat is volt csak épp a földelő szonda hiányzott belőle)).

2012. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

w3dzz: Villszer által összerakott bojlerből csöpög a víz rá a szakszerűen bekötött kábalekre: ilyenkor nincs áramütés? De van.

Szakszerűen: vizes alaplapot felrakja, villszer meg beköti. Tehát 2 szaki kell!

2012. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

w3dzz-nek!


Bizony van, hogy nincs meg(vagy nem jó az) EPH. Egy ismerősöméknél, amikor a vízművek kicserélte a betáp vízcsövet műanyagra, onnantól kezdve rázott a vízhálózat. Régi épületeknél ez előfordulhat, amikor műanyagra cserélik a bejövő vízvezetéket.


A kérdezőnek: Mindenképpen meg kell javíttatni a bojlert! ÍGY NE HASZNÁLD! KAPCSOLD KI A MEGSZAKÍTÓTÁBLÁNÁL!

2012. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!