Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehet a bakelit lemezt...

Mivel lehet a bakelit lemezt szépen vágni?

Figyelt kérdés

Lemezvágó ollóval próbálkoztam , de az nem vág szép íveket , ami nekem fontos lenne . Szike nem viszi .

A lemez egyik széléből hangjegy alakokat szeretnék kivágni , úgy hogy a kivágott részeg is szépen megmaradjanak Ötletek ?


2012. márc. 2. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rezgővágóval, esetleg Dremel-szerű szerszámmal (nagy fordulatú, de kicsi szerszám) és vágókoronggal.


Végszükség esetén vasfűrésszel próbálkoznék. Ha az kerettel együtt nem fér el a kis helyek miatt, akkor ki kell szedni a keretből és csak a lappal vágni.


Mindhárom lehetőség után sorjás maradhat a széle, azt érdemes szikével vagy csisz.papírral "lehúzni".

2012. márc. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közben megértettem a kérdést is... Neked lehet mindhárom szerszám túl nagy lesz.


Nagyon kis dolgokat keskeny fűrészpengével lehet vágni, pl. lombfűrész.

2012. márc. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha beteszed sütőbe 180 fokra 10 perc múlva sima ollóval is tudod vágni, csak vigyázz mert forró
2013. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!