Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell sima felületet...

Fúróferkó kérdése:

Hogyan kell sima felületet betonráöntéssel készíteni?

Figyelt kérdés

15 nm garázs betonfeülete "gödrösen" kikopott.A nagy,5-6 centis kavicsok jönnek fel.Lehet erre felületre 2-3 centis beton réteget simítani,és ez a vastagság az autó súlyának megfelel?

Elmondanák a hozzáértők lépésről-lépésre ,az előkészítéstől a szintezésig,hogy csináljam?

A padlopon és hasonló kiegyenlítők nem jönnek szóba ,az drága.


2012. márc. 3. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A padlopon tényleg drága húzz betont ahogy mondtad .A lényeg a cementet ne sajnáld.De azért a 3 cm az alsó határ.Bentről kezded a két szélére és középre teszel betont majd erre ráteszel egy hosszú egyenes lécet deszkát.A deszkára vízmértéket.Így beállítod a szintet belül a fal mellett.A szintek közötti részt is kitöltöd.Ha meg van ezzel a szintel haladsz kifelé.Majd magadfele fordítod a vízmértéket és így is ellenőrzöd hogy vízbe legyen.De azért nézd meg előtte hogy a meglévő beton vízbe van e mert ha a belső fele pl:5cm rel lentebb van mint a külső akkor a végén bajba leszel.Tehát először mérd fel a terepet. Egyébként a símításra fém símítót szoktam használni.Ha valamit nem értesz írj csá.
2012. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen néhány kérdésem van.Azt mondod a belső 2 sarkot kb 20 centis csíkban vízszintbe simítom.Aztán "haladok kifelé".

Azt értem,hogy belső élen csinálok egy vízszintes bázist.Amit nem tudok,(és írtad is ,hogy előtte nézzek körül),hogyan kell csinálni a külső sarkok,az ajtónál a megfelelő magasságba és szintbe kerüljenek?

Amit tudok:ez egy közterületen lévő 3m széles,5 m hosszú,utcai garázs.A hólé,eső nem lenne jó ha befelé folyna.Nem szoktak,(kell) valami kis lejtést adni a betonnak belülről az ajtó felé?

A begyepesedett szerszámkészítő agyammal az ajtónál is,és ehhez képest a belső sarkokban is csinálnék egy bázisfelület edzett szerszámacélból,titánból,és tusírvonalzóval szintezném.:)

De ez nem szerszám,hanem garázsbetonozás,én meg ehhez nem értek,ezért kértem a hozzáértők segítségét.

2012. márc. 4. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor írom máshogy.Csinálhatod úgy is hogy a beső felén meghatározol egy szintet.Majd ezt vizimértékkel körbeviszed úgy hogy megrajzolod a falon ácsceruzával.Így már rögtön látni fogod milyen lesz az ajtónál a magasságod.A lejtésről meg annyit én úgy csináltam hogy csak az utolsó fél métert lejtettem meg kifele hogy be ne fojjon semmi.
2012. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem a szintezést.Már csak néhány a kérdésem van.

Ha zsákos előkevert betont használnék ,egybe kell megkeverni a saccolt mennyiséget,vagy 20 literes vödrönként is lehet?

Mennyi víz kell hozzákeverni,hogy a megfelelő nedvességű legyen?

Hogy kell előkészíteni ezt a gödrös,porzó a felületet?

2012. márc. 4. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:

1. söpörd ki a port

2. nedvesítsd meg a talajt, de ne álljon a víz

3. erősebb (cementesebb) beton kéne az aljára, ami jobban hozzáköt a régi betonhoz

2012. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9:57-es az utolsó hozzászóló jó mondja.A betonkeverésről meg annyit hogy a zsákos betont nem ismerem de biztosan ugyanolyan mint a hagyományos .Így legalább a keverési arányt nem tudod elrontani.Arról meg tegyél le hogy 20l-es vödörbe keverd.Képtelenség.Minimum egy talicska kell hozzá amiben úgy ahogy meg tudod keverni.Egyébként ha van rá módod lehet betonkeverőt is bérelni most néztem meg a neten 2500ft egy napra.De csak egy helyen néztem tehát ez lehet máshol kevesebb is.Ha nem akarsz sokat kínlódni és szenvedni bérelj egyet hidd el megéri.A beton állagát pedig leírni nem lehet se híg se kemény ne legyen de az eső keverés után rájössz.
2012. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Számolok,gondolkodom,megfogadom,nekiállok.

2012. márc. 4. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!