Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész lánc kiosztások...

Láncfűrész lánc kiosztások közt mi a külömbség?

Figyelt kérdés
Van ugye a 3/8-as meg 0.325 , a két lánc fajtához külömböző csillagkerékvaló? Mivan ha rossz lánckiosztású láncom van? Lehet hogy ettől ugrik le a lánc meg hogy nem igen akarja hajtani? Furcsán áll a lánc egyébként a csillagkeréken.. nem tudom átforgatni a láncot kézzel úgy hogy ne szoruljon meg.... ha meg nem feszitem meg annyira egyszerüen ledobja...
2012. márc. 4. 08:50
 1/6 P.Pityu ***** válasza:
Igen, ez a szám a fogtávolságot határozza meg, és 3/8-os lánchoz ugyanolyan fogaskerékre és vezetőlapra van szükség.
2012. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, és honnan tudom meg hogy a csillagkerékre milyen lánc passzol?
2012. márc. 4. 13:35
 3/6 Hammergo válasza:
Üdv! Próbálni kell, ill. a vezetőlemezen rajta van, ha nem kopott le. A láncot le lehet mérni. Itt egy kis segítség: [link]
2012. márc. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vezetőlemezbe bele van sajtolva az összes olyan paraméter, ami fontos adat ahhoz, hogy milyen láncot kell venni az adott vezetőlemezhez, illetve csillagkerékhez. Kiosztás, méret, fogak száma, stb... (Noname márkák esetében nem vagyok biztos benne, de a "nagyoknál" ez régi gyakorlat, minden adat ott van a vezetőlemezen.)
2012. ápr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy egyértelműbb legyen: Általában használatos a 3/8 zoll és a 0,325 zoll. (egy zoll 25,4mm.) A méretet a láncvezető szem távolsága adja, de pontosabb, ha több szemet mérsz meg és abból számolod ki.A 3/8 zoll az 9,525mm; a 0,325 zoll az 8,255 mm. Ha nincs felirat a csillagkeréken, vagy a láncvezető, meg kell próbálni, de csak az a jó, ami nagyon pontosan illeszkedik és könnyen szalad.
2012. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az lenne a minimum alap,hogy tisztában legyél saját gépedre milyen lánc való.Ez a leggyakrabban cserélt kopó alkatrész .Aki ezzel nincs tisztában az láncostól fáradjon be egy szaküzletben és az ott kapott láncot használja de ajánlatos odafigyelni mit is vettünk mert az új dobozon rajta lesznek az adatok....Amellett,hogy nem stimmel a lánc osztás gond akadhat még a vonószem vastagsággal is.Legvégül,ha már kézzel nem tudod körbeforgatni(lánc felrakás után így ellenőrzöd)akkor ne indítsad el a gépet mert csúnya károkat okozhat benned és a gépben is.
2020. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!