Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » MIlyen megbízható sarok...

Sugar kérdése:

MIlyen megbízható sarok csiszolot érdemes venni házi barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
2012. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A Tesco-s a legjobb. Én is azt használok. Megveszed 1300 Ft-ért , elteszed a blokkját . Egy év garancia van rá , az alatt úgy is tönkre megy , ha sokat használod. (Bár , a várakozáson felül teljesít...) Visszaviszed , mosolyogsz egy kicsit , kicserélik . A garancia újraindul. Örök darab lesz . Az enyém 4. generációs már . :D
2012. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"túrórudi válasza"


ez állati... :)

2012. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire akarod használni. A házi barkácsolásba a szegek csavarok elvágása és a 2" -os, vastagfalú acélcső átvágása is belefér.


Szóval ezek a kis méretű sarokcsiszolók nem alkalmasak zártszelvények, 8mm-nél vastagabb betonvasak, 1/2"-nál nagyobb acélcsövek darabolására. Persze sokan erre használják, de ez a legjobb masinát is megerőlteti. Ha csak csavarfejeket akarsz levágni, vagy pl. hegesztési varratot csiszolni, akkor erre megfelel a kicsi gép. Ha nagyobb dolgokat akarsz vagdosni, pl. zártszelvények, akkor inkább a 230 mm-es gépet érdemes venni. Koronggal is jobban tudsz így gazdálkodni, mert drága és az acél "eszi".

2012. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az építkezésen elfogyasztottam 3-4db 2-3000 forintos gépet.Sm kezébe pont jó volt. Végül vettem egy tesco saját márkás gépet(6000 Ft) szürke-fekete-narancs színű szerkezet.

Ennek 3 éve, komplett kerítés vasanyag+ akác deszka csiszolás orrvérzésig. Egyszer szétszedtem,kiportalanítottam,kapit 1 kis zsírt a hajtómű és hali.Meglepően jó vétel volt.Otthoni barkácsolásra teljesen OK.

Villszer.

2012. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
mennyi della van rá? AEG, Hitachi... de már van B and D ocsóér.. egyébként hiába teszkós esetleg aldis vagy valami ilyesmi sajátmárkás gépek... a beszállító minden esetben valami nagyobb gyár C szériás gépei.. Szal lehet jót kifogni..
2012. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egy használt Bosch vagy Makita sarokcsiszolót vennék.

Én fél éven keresztül ilyeneket napi 4 órában gyilkoltam és egyszerűen halhatatlanok.

Bosch ból van az a fajta ami már rezgéscsillapítóval van összerakva,ez a fajta sokkal tovább bírja mert nem rászkódik és sokkal kényelmesebb vele dolgozni is.

Vagy vehetsz teszkós 2500 ft os flexet is mert szerintem nem pénz érte és az árát úgyis kidolgozza méh ha be is döglik nálam ha nagyon küldtem a teszkós sarokcsiszolóval akkor pik pakk ki lehet nyírni ,de ha vígyázol rá és kiméletesen használod akkor az is sokkáig jó ha csak nem lessz csapágyas vagy kapcsoló hibás.

Üdv!

2012. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A BD-nek van most egy kicsike akcióban, de nem a márka miatt javaslom, hanem azért mert könnyebb vele dolgozni, kisebb a súlya, ergonomikusabb és az elosztása is jó.


Nem szempont, de szebb a hangja is :) ráadásul kisebb eséllyel hagy ott a munka közepében.

2012. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A BD-vel is azért lehet vigyázni.Az az igazság hogy régebben még márka volt de amióta a teszkóban árulják hát nem az eredeti minőség.Én tescóban kajajegyre vettem egyet nos az 5 percig működött majd úgy szikrázott hogy hegeszteni lehetett vele,kicserélték annyira nem gyilkolom de azért tudom használni,de viszont többet bír ki mint a 2ezerforintos.
2012. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!