Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész láncolalyzására jó...

Láncfűrész láncolalyzására jó a castrol 10w40 es olaly? Vagy ez ha sűrű lenne, lehetne hígítani trafó olallyal?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 17:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
A motrot se felelyts el olalyzani, te lyómunkásember!
2012. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Motorolaj mehet bele nyugodtan, ha van maradék, elhasználhatod, attól nem lesz baja, de a trafóolajat ne öntsed bele. A legjobb természetesen az erre a célra kifejlesztett lánckenőolaj lenne, én is általában azt használok, de előfordult már, hogy nem volt otthon láncolaj, és én is motorolajat öntöttem az olajtartályba. Jelentem a fűrészem (Stihl MS 250) még él és jól érzi magát, valamint a favágás helyszínéhez sem kellett kihívni a katasztrófavédelmiseket, hogy a rengeteg szétfröcsölt olajat veszélyes hulladékként semlegesítsék, és talajcserét sem kellett csináltatni fűrészelés után :)
2012. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 mustafa33 ***** válasza:
34%
Attó függ, milyjen a géped? Ha hypermarfketes, akkó még afárattt olalyj is lyó. Pont anyit fog kibírnyi a lánc mega lapp mint a múanyag alkatrészek a motórba
2012. márc. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tökéletes a motorolaj. Használd el nyugodtan. Több fog fogyni mint alapesetben fogyna a lánckenőből, de semmi gondja nem lesz az a fűrésznek. Én is motorolajjal nyomom. Olcsón tudok hozzájutni, 10éve semmi kárt nem tett a fűrészben.
2012. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Sok Okos! Lemértem használat közben pés pntosan annyit használ folyamatos kenés mellett, mint a stihl olajból. Én a Tesco-ban veszem a legolcsóbb olajat és azt használom. Kicsit húzós lenne 1700 Ft-t adni literenként inkébb adok 2800 at 5 literért. És hidd el sokat használom. Négy éves az egyik gépem és még nem kellett cserélnem láncvezetőt az orrkerék hibája miatt. Ami viszont fontos, hogy a benzinhez kizárólag stihl adalékoz használok. Ez aranyszabály.
2012. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, és teljesen egyetértek veled előttem szóló.

A lánc olaj sima ásványi olaj,nem hinném hogy extra paramétereket teljesítenie kellene neki,nem úgy mint egy motorolajnak.Arról nem is beszélve hogy míg a motorolaj használati ideje minimum 200-300 üzemóra addig a láncolajé még az egy percet sem éri el.Most ezzel nem azt akarom mondani hogy a motorolaj jobb bele,de tutira megfelelő.

2012. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 tejminatorka ***** válasza:
81%

én 4éve tolom az ingyen fáradtolajat a gépbe, hastaütve mondjuk 50liter fogyott el, a lap-lánc szettem még mindig müködik. A fáradtolaj költsége 0ft. a legolcsobb mondjuk 500ft/liter lánckenővel számolva ez az 50liter került volna 25.000Ft-ba és azt használva se lenne újszerű állapotban a lap-lánc, de ha neadjisten már a lánc a használhatatlanságig kinyúlt volna (nem tette) akkor is lett volna 5.000Ft kiadás és akkor lenne egy vadiuj lánc a gépen.


Innentől színtiszta matematika:

- legolcsóbb láncolaj költsége 25.000Ft (drágábbal lehet simán 2-2,5 szorzó)

- fáradtolaj költsége 0Ft és még az autószerelő is örül, hopgy ennyivel kevesebb szart kell tárolnia.


mai kérdésünk: 25.000-50.000Ft kiadás vagy 0-5.000Ft kiadás?

2013. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 nagyimi válasza:
Nem mai fórum, de azért még csak olvassák, ezért megosztom én is a tapasztalataimat. Az öreg olasz fűrészem 26 éves. Ez idő alatt éves szinten kitermelt és felkuglizott átlag 100-150 mázsa fát. Az első tíz évben a fater nyúzta, és mivel még nem igazán volt választék, Arol 2T volt a motorolaja, és minden adódó olcsó olaj a lánckenője. Közte fáradt MTZ motorolaj is. Mióta nálam van, 16 éve, eleinte itt is Arol 2T volt a motorolaj, és mindig a legolcsóbban kapható bármiféle olaj a lánckenő. Eleinte az is Arol 2T, majd hidraulika olaj. Aztán, hogy már hozzájutottam olcsó TCW3-as motorolajokhoz, azokat használtam a motorba, láncra pedig lánckenő olajat, ami kétségen kívül a legjobb tulajdonságokkal bírt, de az ára az kissé túlzott volt a tudásához képest. Mikor pedig megjelent a Tacsko gazdaságos dízel motorolaj, onnantól kezdve az ment. Most valami márkás dízel motorolajat használok (Azt hiszem Castrol), azt kaptam a volt jó sógoromtól ingyé. A 20 literből még van vagy 8 liter. A felsorolt idő alatt a következő problémák adódtak elő: Kb. 8-9 évesen volt egy gyűrűtörés, és a dugattyú szoknyából is leszakadt egy darab, ami betudható az Arolnak, bár az sem lehetetlen, hogy apu motorolaj híján a benzinbe is valami "akármilyen" olajat öntött. Kb. egy hónapja volt egy gyűrűtörésem, hálaa Istennek sem a dugó, sem a henger nem károsodott. Ez már inkább az eltelt sok üzemórának, és a lustaságomnak volt köszönhető, mert már tervezgettem a gyűrűcserét, de mindig elodáztam. A lánkenő olaj szivattyúja tökéletesen működik, szinte semmi kopás nem látszik rajta. Láncvezető lap a második van rajta kb. három éve, de még a régivel is el lehetne bíbelődni, csak már egy kicsit ki van kopva. (Tartaléknak mindig nálam van, ha erdőn vagyok. Soha nem tudni, mi adódik.) Összefoglalva: Lánckenő olajnak szerintem bármiféle nagyobb viszkozitású olaj, motorolajnak inkább maradjunk a jobb olajoknál, Stihl, Husqvarna! Szigorúan betartva! Én az öreg jószágnál maradok a TCW3-as motorolajoknál, ami elsősorban vízi járművek motorjaihoz való, de ha már ennyit kibírt mindenfélével akkor ez nem fog szegény öreg jószágnak gondot okozni. (Nem is igen fogom így szereti egyik fűrészemet sem.) Remélem tudtam iránypontokat adni.
2014. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Ha nagyon meghajtod a fűrészt, akkor kevés lesz a 10w40 (főleg a fáradt olaj), ezek már nagyon hígak.

Sűrűbb olaj (nagyobb viszkozitású) kell.

2019. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Van olyan fűrész, aminél 10w30-as olajat kell lánckenésre használni a használati útmutató szerint.

[link]

2019. nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!