Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan lehet kültéri lépcsőhöz...

Honnan lehet kültéri lépcsőhöz fém anyagot szerezni?

Figyelt kérdés

[link]


valami hasonlóra gondolok csak barátságosabbra :D

árban kb. mennyi lenne?


2012. márc. 28. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek teljesen hétköznapi cuccok, a legtöbb zártszelvényt forgalmazó vaslerakaton megkapod, de nem árt ha van egy jó hegesztőd.
2012. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a fene hegesztene ennyit :) szerintem:


bordás acéllemezt veszel itt: [link] mondjuk 3 *1000*2000 méretben (ez elég lesz 10db méteres vagy 20db félméteres lépcsőfokhoz 150-200cm ill. 260-400cm magassághoz) 16500-ért 20cm mélységgel számolva.


két oldalra Zártszelvény 100* 40*3 -asból 10lépcsőfok esetén 6m-t, ez a keret 10 798 Ft


A keretre pedig L-acél 60* 40* 3 -ból egy szálat (6m) - 20cm darabokat vágsz le és a keretre csavarozod, vagy hegeszted (itt nincs ár, de 4-5ezer lehet)


Ha a rögzítőelemet és a festéket nem számítjuk, akkor most jársz olyan 35ezernél. Ez azért verhetetlen, oké, hogy egyszerűbb szerkezet, de minimális többletköltséggel pihenőt, fordulót is kialakíthatsz, ez egy jó indulópont ha szeretsz barkácsolni. Ha milliomos vagy lehet rozsdamentesből is polírozva :)


Bordáslemez helyett jobb az expandált (lyukacsos: kör, négyzet vagy más minta) lemez, de csak ha 3mm vastag ugyanis kifolyik a víz, de ha párszázalék lejtést adsz akkor a bordás is jó, viszont a hó... na azért jobb a lyukas)

2012. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! leginkább utolsó! én nem értek hozzá, de a páromnak majd megmutatom amit irtál és remélem jó lesz :D nagyön örülnék ha ennyiért meg tudnánk csinálni!

mégegyszer nagyon szépen köszönöm!!!

valószinüleg nem bordás lesz hanem a lyukas, a hó és eső miatt!

2012. márc. 30. 10:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Szivesen! A lepcsolapokat jobb leszabva kerni es ha lehet a hosszabbik fele legyen L alakban lehajtva,mondjuk 2 centit, ez merevites/vizorr lesz. Google on rakeresve biztosan talalsz meg cegeket.


Meg egyszer az anyag ennyi kb. Ha csinaltatni kell akkor legalabb meg ugyanennyit elkernek erte..

2012. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak anyag árban számolok, mert van ismerős aki megcsinálja! csak érdeklődtem, hogy kb mennyit számoljak! igy reális az összeg! még belefér :)) mert lesz még költség! köszönöm még egyszer
2012. ápr. 2. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Megint én, találtam Neked profi lemezes linket (Szekszárd). Ők perforáltnak hívják amire gondoltam, az expandált az túl ritka erre a célra. De nézegetni, árakat hasonlítani jó. A perforált picit drágább, mint a bordás


[link] (profi oldal)

itt a 3mm vastag perforált lyukacsos mintájú tüzihorgany bevonatolt acél lemez amiből a lépcsőfokok lennének nettó 29350Ft

A bevonat nélküli 27320Ft

A 2 mm bevonat nélküli 29930 amit biztosan hajlítani kell (bár ha nem cipeltek páncélszekrényt/mosógépet a lépcsőn akkor nem muszáj)


[link] - itt telefonon kell érdeklődni. Szerintem lesz olcsóbban is, csak szét kell nézni.

2012. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
óóh nagyon szépen köszönöm! egy angyal vagy!!!
2012. ápr. 3. 12:54
 8/12 anonim ***** válasza:

*10-35mm kör keresztmetszetű átlós mintájú.


Amúgy lehet acél lépcsőfok helyett kezelt terasz fa (kazánnyomáson présel Douglas fenyű) nyilván nem lehet lukacsos és nem 50év csak 20 az élettartam, de szinte nulla szaktudás és szerszám kell hozzá (az L vasat és a zártszelvény keret maradhat) illetve bármely fatelepen, barkácsáruházban megvehető (előbbi olcsóbb)

például ez jó:

[link] 8118Ft - ebből 10 fok/1m szélességnél kell 2db.


Vagy legolcsóbb borovi fenyő ebből 10db kell 10 fokhoz:

[link]

572/db

2012. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
most is fa van, de olyan hamar tönkrement, azért gondoltunk most fémre! de számba vesszük ezeket is és döntünk majd! köszönöm mégegyszer, nagyon sokat segitettél!
2012. ápr. 3. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Szívesen, pár éve hasonlóban voltunk benne, hamarosan belső lépcső fog kelleni.


Mekkora a mostani lépcső? Mármint befoglaló mérete, hány lépcsőlap és mekkorák ezek? Ha hasonlót gondoltok, csak vasból sokat segíthet az anyagot kiszámolni.

2012. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!