Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet gyurmát készíteni...

Hogy lehet gyurmát készíteni saját kezűleg, otthon? Milyen anyagok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Só-liszt-víz-ételszínező
2012. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Só liszt gyurma még jobb is mint néhány bolti gyurma..
2012. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ava87 ***** válasza:
28%

Én is a só-liszt gyurmát ajánlom, nagyon jól lehet vele dolgozni, ráadásul fillérekből megvan.


Ezt csináltam meg már nagyon sokszor:


Só-liszt gyurma 2.


2 csésze finomliszt

1 csésze só

1 csésze langyos víz

2 ek olaj

2 teáskanál tartármártás, hogy "kenőcsösebb" legyen (az állaga hasonlít a népszerű Play-doh gyurmához)


(tartármártást nem raktam bele, csak emiatt nem álltam volna neki kikeverni, viszont tettem bele majonézt egy kicsit, mert végül is a tartárban is van. Nem tudom, hogy anélkül milyen, de ártani nem ártott neki :))

2012. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Én tartármártás helyett tapéta ragasztót ajánlanék, hogy bele tegyél.
2012. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én ezt a receptet próbáltam ki. A fiamnak nagyon bejött: puha, könnyű vele bánni. [link]
2012. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

JEsszusom, tartármártást nehogy rakjatok bele!! Valaki valószínűleg angol nyelvű honlapot nézett, és a creme tartar-t okosan lefordította. Pedig az por állagú, és az a dolga, hogy lazítsa az anyagot. Szódabikarbónához lehetne hasonlítani.

Tartármártás, jézusom, ennyi ostobaságot.......

2012. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ava87 ***** válasza:
Szívbajt ne kapj azért. Nem én találtam ki, nem tudtam azt se, hogy nem eredeti a recept, de mint írtam, az enyém teljesen jó lett úgy, ahogy én csináltam, pedig nem egyszer készítettem már.
2012. ápr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!