Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen elektromos fűtőtest...

Milyen elektromos fűtőtest legyen?

Figyelt kérdés
Kis fóliát szeretnék fűteni árammal.1500-1800Watt áll rendelkezésre.A hősugárzó meg a porceláncsövesek kilőve mert ezek nem vízállóak.Gondoltam már olyanra hogy egy réz tekercsbe vezetni az áramot és az izzana.Vagy esetleg amilyen az ágymelegítő pléd, abban hullámosan van vezeték elvezetve a plédben, és ezek csak ilyen 100Watt körüliek.Ilyen volna jó csak nagyba vastagabb vezetékkel.Valahogy meglehetne oldani?A válaszokat köszi,más ötleteket várok.
2012. ápr. 4. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

"Gondoltam már olyanra hogy egy réz tekercsbe vezetni az áramot és az izzana"


Ez vízálló lenne?

Nézzél ventilátoros hőlégfúvót(mint a fürdőszobai)

2012. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Villannyal fóliát???

1500-1800 W? Az másfél vasaló. Izzadni nem fogsz tőle.

2012. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen kicsit kicsi a kraf, de ki lenne alakítva a dolog mert vetőtálcákba lesz vetve és ez egy állványon van.Majd még kiokoskodom miként csökkentsem a fűtendő teret úgy, hogy a növényka kapjon napfényt is.Ezt valahogy csak megoldom.Vagy arra gondoltam hogy veszek egy kis 50literes bojlert és csövekben keringetem a vizet. A bojler a fólián kívül lenne, valami vízellenálló akármiben(ez bármi lehet tökmindegy)és a csövet bevezetni az állvány alá, spirálisan elhelyezve hogy minél nagyobb csőfelület adja le a hőt, és kis fólia vázat építeni rá.Így két réteg fólia lenne rajta.Ha tudtok jobbat, várom.
2012. ápr. 4. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Rakj le fűtőkábelt(pl:devi) azt rakják ugye betonba is tehát bírja a vizet és egyéb mechanikai nyalánkságokat is. Rá van írva hogy 1 méter hány Watt,kiszámolod megveszed, a vezérlést pedig rakd 1 vm dobozba tömszelencén keresztül.

Villszer.

2012. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez is jó ötlet, szétnézek mi mennyi, és majd meglátom.kösziMZK
2012. ápr. 5. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a boyleres/keringetéses megoldás javaslója vagyok, például 16-os alupex csővel a földbe (így olcsó) már csak azért is, mert mi van, ha később lecseréled mondjuk napkollektoros fűtésre (20nm-nél 1 év alatt bejöhet az ára): a tartályban lévő patront meg éjszaki áramra kötöd (vagy hagyod a nappalin, de akkor csak akkor kapcsol ugye ha a tartály hőfok bizonyos szint alá megy). A kollektor vezérlése nem engedné "megfőzni" a fóliasátrat és spórolnál az energián is. Hja, és később nyáron kerti medencéhez is jó...


A fólia helyett ajánlom később a vékony (akár 4-es) polikarbonát lemezt: bár drágább, de UV állósága miatt nem 2 hanem 20év az élettartama, jobban tartja a hőt és nem kell a jégeső miatt aggódni (a fóliát már a borsó nagyságú is szétszedheti, míg a poli lemez a dió méretűnek is ellenáll)


Köztes megoldás esetleg az átlátszó hullám lemez: az mogyoró méretig bír és 10 évig, de cserébe fele/harmada árban a poli lemeznek.

2012. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

13:11

Köszi a hasznos választ nagyon sokat segítettek az ötleteid MZK!!Napkollektorra nincs szükségem mert amennyi üzemanyag kell a gépbe, annyit honorál a főnököm:)))hállla az éégnek.Úgyhogy ingyéé fűtők.

2012. ápr. 6. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!