Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kiment a láncfűrész éle? Még...

Kiment a láncfűrész éle? Még nincs 1 éves sem. Elektromos!

Figyelt kérdés
Olyan szálkásan vág de rendesen nem simán mint még a nyáron. Igazat megvallva gallyazásra nem sokat volt használva hanem a kalodás fa kalodáját aprítottuk(raklap) össze apróra. Kb. 10-12 kalodát apránként. Ma is sorra még 1 darab és nagyon szálkásan vágott.
2012. jan. 28. 16:26
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
67%

Na tessék, nem mondták neked, hogy az anyóst nem ezzel kell aprítani? Hát persze, hogy kimegy az éle, főleg ha az orrát próbálod vágni, a vasat ugyanis nem bírja.


De semmi gond, az Aldiban általában (Az Obiban meg szinte mindig) lehet kapni láncot, 4000-4500 forintért - vagy elviheted éleztetni, nekem azt 2500-ért csinálták meg.


Aztán az asszony darabolásnál már jobban vigyázz! :-)

2012. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi DE nem vasat vágtam vele hanem FÁT azt nem mondták hogy válógatós a fában. Úgy tudom Jászberényben egy üzletbe 250-ért éleznek ilyen láncot szaküzletben majd utána nézek. Köszi
2012. jan. 28. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:

A deszka zabálja a lánc élét, rosszabb, mintha gallyaznál, vagy vastagabb fát vágnál.

Kalodás fát ne vegyél, a létező legnagyobb átverés. Nincs meg az a súly, mintha ömlesztettet vennél, ugyanannyiért.

2012. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:
62%

vehetsz reszelőt is hozzá és akkor tudod magadnak reszelni ha gondolod hogy meg tudod tanulni,csak ne felejtsd el a mélység határolót is hozzá igazítani.

vagy gondolom azokhoz a lánc típusokhoz is árulnak kis láncfűrész élező köszörűt,azzal még egyszerűbb.

egyébként miskolcon a 72szemes 3/8ados láncot 700forintért élezik.

2012. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A láncot aránylag gyakran kell élezni, utánállítani és a nyúlás miatt cserélni.


Gondolom ezt nem mondták, amikor vetted...

2012. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél láncélezőt!(5-6000-ért)Nekem a megvétel első napján kiment az éle.
2012. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Itt a telepulesunkon 400ft-ert eleztek meg, pont tegnap vittuk be. Koszonom a valaszokat
2012. febr. 3. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Gépi élezés megeszi, érdemes inkább reszelni. A youtube tele van ilyen videókkal, nem nehéz megcsinálni. én sok fát vágok és havi 2-3x reszelek.
2012. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!