Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parkettára linóleum?

Jaay86 kérdése:

Parkettára linóleum?

Figyelt kérdés

Üdv!


Régi típusú parkettára szeretnék tenni linóleumot. Arra gondoltam, hogy letennék megfelelő mennyiségű OSB lapot és arra dobnám a linóleumot.


Van esetleg valami kivetnivaló ebben?


Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 1. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát igen. Mi a csudának akarsz a parkettára linóleumot??? Csiszold fel, lakkozd le, olyan lesz a parkettád, mint az új.

Másrészről szerintem osb lapot hülyeség lerakni, ha hupli van valahol, akkor szépen be fog töredezni alattatok.

2012. máj. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne tedd.....ha linóleumot akarsz szedd fel a parkettát mert ha az elkezd rohadni a linóleum alatt,hát.....

Egyébként én inkább megfogadnám az első tanácsát és felújítanám a parkettát

2012. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék linóleumot, mert az egy szobába átköltöztetem a konyhát. Nem csak a vízálóság miatt akarok linóleumot, hanem, hogy optikailag is leválassza a konyhát.
2012. máj. 3. 08:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát vizes helyiségként különösen ajánlott, hogy felszedd a parkettát. Igen hamar be fog penészedni, különösen, ha letakarod.

Szedd fel, végy kiegyenlítőt és öntsd fel vele a helyiséget, aztán tedd le a linóleumot. De nem árt alászigetelni, ha már úgy is hozzányúlsz. Jó járófelületű szigetelőanyagok kaphatók.

2012. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor az édeskevés ha az OSB-t odacsavarozom a parkettához és körbenyomom szilóval? :(
2012. máj. 10. 00:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire OSB lapot akarsz tenni a parkettára majd arra a linóleumot hiába írjuk,hogy ez így nem okés akkor csináld úgy... remélhetőleg 1-2 évig nem lesz vele gond, így nem most hanem majd később szeded fel az egészet és dobsz ki mindent.
2012. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hiába írjátok csak sajnálom, hogy nem jó megoldás. :(
2012. máj. 11. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!