Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olyan térelválasztót szeretnék...

Olyan térelválasztót szeretnék amit parkettára lehet rakni, milyen megoldások lehetségesek?

Figyelt kérdés
Ideiglenes térelválasztót szeretnék, parkettára, de fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá. Tud valaki segíteni. Olyat szeretnék amit később le tudok szedni úgy, hogy ne kelljen mondjuk kicserélni a parkettát vagy újrafesteni a falat.Előre is köszi a válaszokat! :)
2008. okt. 21. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendes falat szeretnél, vagy csak valami optikai térelválasztót?

Fal nincs ami parkettára rakható, még a gipszkarton sem.

Optikainak léteznek könyvespolc rendszerek, melyet a padló és a mennyezet közé lehet befeszíteni. Iyenből biztos megcsinálható átláthatatlan térelválasztó is.

2008. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lerakható a gipszkarton parkettára (mi is rátettük, és évek óta tökéletesen szép). Mi nem aluprofillal, hanem sima tetőléccel csináltuk neki a tartószerkezetet, viszont le lett csavarozva, tehát ha felvennénk, látszanának a lyukak. Esetleg paraván? Bár az csak optikai térelválasztó. Mindenképpen kell valahol rögzíteni a tartószerkezetet, még ha mondjuk harmonikaajtót raktok is fel, tehát marad helye. :(
2008. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Lehet, hogy elég egy vastagabb függöny is, bár szerintem elég ronda megoldás. Ideiglenes megoldásnak szerintem a giszkarton nem túl jó. Inkább a bútorlap, vagy funér lemez, gyapottal hangszigetelve.
2008. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gipszkartont ilyenre találták ki. Semmivel nem jobb a bútorlap meg az osb. Gyapottal meg nem szigetelünk. Az üveggyapot. Nem ugyanaz. Parkettára én akkor sem tennék.

Nincs elrepedve fenn? Vagy lenn? falcsatlakozásnál? Mert az a gond hogy parketta meg a födém amikhez rögzítve van, teljesen más jellegű szerkezet, külön mozog.

2008. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én meg keretet készítenék. a keretbe rakható üveg, bútorlap, vagy bármi...lehet véknyabb de akár könyvespolcnyi vastagságú is.


az utolsó ilyen elkészitésénél japán mintára pausz papirt raktunk a keretbe.

2009. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, csak egyszer essen neki valaki.
2009. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha olvassa az a hozzászóló, aki azt írta, hogy parkettára tették a gipszkarton falat, írjon nekem.


Gipszkarton falat szeretnénk építeni szoba elválasztónak, de nálunk sajnos nem megoldható a parketa felszedése, a fal betonba rögzítése márcsak azért sem mert a fűtéscsövek a betonba mennek, melyek helyeit nem ismerjük.

2010. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!