Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv mindenkinek! A következőbe...

Üdv mindenkinek! A következőben részletezett fa terasz építésével kapcsolatos dologban segítene nekem egy hozzáértő?

Figyelt kérdés
Ezen a képen ( [link] )az utolsó fázisában lévő, túlnyomó részben saját kezűleg épített ház látható. A bekarikázott rész egy 80cm magas 250cm X 600cm-es teljes egészében fából készülő terasz. Sajnos teraszt eddig még nem építettem, és mivel van két pici gyerek, meg várhatóan többen (kb 10-15 ember) is tartózkodik majd rajta, gondban vagyok az anyagok vastagságát, mennyiségét, és egymástól való távolságát illetően. Ezen a linken ( [link] ) találtam egy leírást illusztrációkkal, hogy hogyan kellene ezt megcsinálni. Valaki esetleg meg tudná nekem mondani, hogy milyen faanyagból milyen vastag és hány darab kellhet ehhez, és, hogy a tartó oszlopok egymástól milyen távolságra legyenek? Köszönöm szépen előre is.

2012. máj. 3. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A képet sajna nem látom, de az általad írt teraszt a következőképp csinálnám: 10*10-es gerendákból a keret, keresztben is kétméterenként egy-egy gerenda. Így lényegében elharmadoltad a terasz területét. Alátámasztás a terasz négy sarkán, valamint az illesztéseknél. Én tuti raknék középre is egy sort, biztos ami fix alapon. Így 12 oszlop tartja a teraszt.

A gerendákra keresztbe kisebb, 5*10-es gerendákat tennék félméterenként. Ehhez ha jól számolom, minden harmadhoz kell 6, azaz összesen 18 db kétméteres gerenda.

Erre mehetnek a deszkák. Minimum 3 centi vastagot tennék, erre már biztonsággal ki lehet rakni akár nehéz kerti bútorokat is.

A két sor gerendát azért tenném, mert sokkal esztétikusabb, ha a deszkák végigérik a teraszt. Márpedig 2.5 m hosszú deszkákat sokkal könnyebb találni, 6 m-eseket szerintem külön vágatni kell, no meg nehezebb is dolgozni velük.


Nagy vonalakban ennyi. De felmerül még egy csomó minden, például a tartó oszlopokat valószínűleg háromszög alakban ki kellene támasztani, hogy stabil legyen a terasz. Ez plusz anyag és munka.

Másrészt egyébként valószínűleg kevesebb oszloppal is meg lehetne oldani a dolgot, viszont ilyen sűrűn rakva "bombabiztos". Csak kezeljétek le alaposan, mert az időjárás hamar tönkreteszi. A felső deszkákat (amire esik az eső) célszerű évente újralakkozni az állagmegóvás miatt.

Ja! Extra fontos, kissé lejtsen a terasz, hogy az esővíz lefolyhasson a deszkákról. Így nem vetemedik meg (annyira :) ).

2012. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Hasznos ötletek, és egy-két dologra pedig eddig még csak nem is gondoltam. Köszönöm.
2012. máj. 4. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!