Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom eltávolítani a...

Hogyan tudom eltávolítani a csemperagasztót a bontott csempéről?

Figyelt kérdés

Feljött a burkolat, ezért újra kell rakni. A csempék jó (tökéletes) állapotban vannak. Újonnan nem nagyon lehet kapni, illetve ahol van, nagyon húzós az ára. Hogyan tudom legegyszerűbben eltávolítani a ragasztót, hogy utána vissza lehessen ragasztani őket? A csempék mérete 12x24,5 cm, kb 360 db-ról (11 m2)van szó.


Első kérdés a befogás. Erre van valami ötlet?


A második az eltávolítás. Itt két dologra gondoltam, valami gyémántcsiszoló tárcsára (125-ös flexem van)vagy kaparóvas használatára pl: [link] (ehhez bérelnem vagy vennem kell gépet), de még így is sokkal olcsóbb lenne.


Melyiket javasoljátok? Vagy van más ötlet?

Esetleg van olyan cég aki vállal ilyet?



2012. máj. 8. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a flexkorongot választanám, poros ugyan, (be is lehetne áztatni!) de haladós.

A kaparóvassal rabszolgamunka lenne.

A befogás? Én egy "U" alakú kalodát szögelnék egy nagyobb falapra, -vékony lécből, ami vékonyabb mint a csempe vastagsága. Ebbe tolnám -ragasztóval felfelé- a csempét, aztán mehet a flexelés. És elég lenne a síma kővágó korong, nem szükséges a gyéméntos tárcsa.

2012. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a por nem gond. Viszont ez mennyire zajos? A kertben csinálnám és hát a szomszédok...

A kővágónak a lapjával lehet csiszolni? (ilyet még nem csináltam). Hány korongot számoljak ennyi csempére?

A kaloda jó öltet, remélem találok ilyen vékony lécet.

2012. máj. 8. 09:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyira zajos, mint a flexelés,-általában.

Én megpróbálnám a "hagyományos, vastagabb" nem kővágó flexkoronggal, mivel itt nem vágni kell, hanem csiszolni, -egészen kis szögben dönteni a korongot.

2012. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de ez hatalmas baromságnak tűnik a számomra.


Ahány korongot elhasználsz erre, annak az árából kijön az új csempe is. Az időről nem is beszélve, hogy hetekig csiszolgatod.

2012. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

OK.

Mennyi korongot használok el?

Mennyibe kerül a csempe?

Mennyi ideig csiszolom?


Gondolom ezeket kiszámoltad, és ez alapján nyilvánítottál véleményt. Köszönjük az építő jellegű hozzászólást!

2012. máj. 8. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyémántkorongot használj mindenképpen ! Készülj fel rá , hogy egy jó pár el fog törni , az élek a rajtuk maradt fuga miatt , sok helyen le fognak pattogzódni.

Hangos és rettentő poros lesz .

Egyszóval nagyon macerás !

2012. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 fúróferkó ***** válasza:

Én hasonló problémát 40-es legyezőlapos csiszolókoronggal oldottam meg.(Bár nem volt ekkora mennyiségű csempém.)

Egy jó minőségű legyezőlapos csiszoló korong 6-800 Ft

Szerintem a 360 db-hoz 5-8 db tárcsa elég lesz.

2012. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mennyit csiszoltál és mennyi ideig tartott? A befogást hogyan oldottad meg?
2012. máj. 9. 15:51
 9/10 A kérdező kommentje:

Hétvégén sikerült elvégezni a munkát, ezért gondolom megosztom a tapasztalataimat, hátha másnak is hasznos.


Még egyszer szeretném megköszönni az első válaszadónak a rögzítés ötletét. Nagyon jól bevált a kalodás megoldás. Annyi kiegészítést tennék, hogy érdemes a negyedik oldalra is lécet tenni - ha nem is teljes hosszában - mert a csempe néha ki-ki csúszik.


Az első fázis a fuga eltávolítása volt, ezt spaklival viszonylag könnyen megoldottuk. Ketten csináltuk, így két spaklit rá kell szánni, mert az éle teljes tönkrement, érdemes erősebb, vastagabb lapu spakli választani.


A csiszoláshoz végül betoncsiszoló fazékkorongot választottam. Arra oda kell figyelni, hogy a max. fordulatszáma 8.600 fordulat/perc, így kis sarokcsiszolóra nem lehet felrakni, meg nagyon rázott is. Béreltem polirozógépet, ami úgy néz ki mint a nagyflex, csak alacsonyabb a fordulatszáma. Egyébként a 230-as flex is jó, mert annak is csak 6000 a fordulatszáma. Szombat, vasárnap csináltuk ketten, de nem egész nap, így azt mondom, hogy meg lehet csinálni akár egy nap alatt is (fuga eltávolítás + csiszolás).


A költségek:

kalodához anyag: kb 800,- Ft

fazékkorong: 2500,- Ft

Csiszológép bérlés 2 nap: 2*1600,- = 3200,- Ft

Ezenkívül vettem még egy munkapadot, védőkesztyűt, védőszemüveget, hallásvédőt (ezeket máskor is tudom használni együtt kb 10.000,-)


A picit több mint 300 lap csiszolása során 4 lap tört el. (vagy már repedt volt, vagy túl erősen nyomtam rá a gépet). A por, zaj kibírható, a csiszolás viszont döglesztően fárasztó. Így utólag viszont azt mondom: MEGÉRTE!

2012. máj. 14. 09:00
 10/10 anonim válasza:
Köszi, h leírtad a tapasztalataidat, de annyi kérdésem lenne, hogy milyen az az U alakú kaloda. Ha tudnál linkelni róla egy képet megköszönném :D
2013. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!