Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthonra, hobbi autószerelésre...

Otthonra, hobbi autószerelésre milyen szerszámkészletet vegyek?

Figyelt kérdés
Otthoni szerelgetésre, az autón egyszerű javítások elvégzésére keresek szerszámkészletet. Gondolom erre egy középkategóriás készlet lenne a megfelelő. Milyen márkából, és honnan érdemes vásárolni? Valami jó ár/érték arányú készletet szeretnék. Legyenek benne dugókulcsok legalább 6-tól 32-ig, sima-, kereszt-, torx-bitek, hosszabbító, csukló...

2012. máj. 9. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami nem teszkós-vásáros kategóriájú crova készletet, normális, erős csavarhúzókat, csapágylehúzót, ilyeneket érdemes venni. Otthonra igazából fölösleges megvenni a profi készleteket, jó drága és sosem fogod kihasználni, igazából azt mondanám hogy menj el egy szerszámboltba (vagy a Praktikerbe), nézz körül hogy milyen árak vannak, és a középkategóriát célozd meg.
2012. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fúróferkó ***** válasza:

Így nem észszerű bevásárolni,mint egy szabadnapos ügyvéd,aki komplett szerszámkészletet kap karácsonyra.

Igaz a 180 darabosból hármat néha használ is.

Inkább ha nekiállsz valami gépnek és találkozol az első problémával,azt a szerszámot szerezd be.Ha hobbicélból szerelsz látni fogod melyik kulcs a leggyakrabban használatos.Az sem mindegy az autó melyik részével foglalkozol a leggyakrabban.Más szerszámok kellenek a karosszéria munkákhoz,más a motorszereléshez ,autóvillamossághoz,az elektronikához.

Karosszéria munkákhoz lemezmegmunkálók,Co heggesztő ,esetleg plazmavágó,húzatók,egyengetők.

Motorszereléshez:csillag-villás ,csőkulcs ,imbusz sorozat.Az újabb autókon különleges kulcsnyílású csavarok vannak.Nyomaték kulcs,célszerszámok a rugókhoz,lengéscsillapítókhoz,henger-dugattyú szereléshez.

A villamos munkákhoz:alapszerszámok,krimpelőfogók,multiméter,

Lehetne még ragozni.

2012. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Semmi villamos vagy karosszériamunkát nem akarok csinálni. Futómű, kuplung, féktárcsa, -betét, motortérben kisebb karbantartások, segédberendezések cseréje... Azért gondoltam komplett készletre, mert nem szeretnék minden új csavar után a boltba rohanni másik dugókulcsért, mert épp olyanom nincs.
2012. máj. 9. 17:26
 4/8 fúróferkó ***** válasza:

Ha most szereled fel a műhelyed ,mindenképpen pénz kérdése.Ha sok van belőle ,ne gondolkozz rendeld meg neten a készleteket! Csodálatos készletek vannak még csodálatosabb árakon,és olyan jó ránézni néha a dobozára,hogy mennyi minden van benne,igaz csak néhány méretre van szükség,de olyan jó érzés,hogy nekem van ilyenem.Csavarkulcsokon ,nyomaték kulcson kívül így is szükséged lesz lehúzó készülékekre,csapágy szerelő célszerszámokra,gömbcsapkinyomó,tekercsrugó lehúzó,kuplung szerelő-központosító,ászokcsavar szerelő,törtcsavar kiszedő,és ilyesmikre.

Nézzél be az uni-max.hu oldalra!

2012. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Machinev válasza:

Csak Te tudhatod, mire szeretnéd majd használni, viszont jó tanácsként írnám saját tapasztalatból, hogy a piacon kapható párezer forintos készletektől óvakodj :) Gondoltam egy darabig legalább jó lesz, de amikor a fix szár "S" alakba hajlott, meg a krovafej rózsaként nyílt szét, eszméletlen ideg evett. Én az obiban kapható Lux 1/4-es készletet vettem, meg egyesével a nagyobb dugókulcsokat amikor arra jártam, jó minőségűek.


Vaterán lehet használtan is sokszor komplett készleteket jó áron venni (a möller és társaitól Isten mentsen meg...), vagy nagyon tudom ajánlani a Proxxon szerszámokat is, webáruházuk is van:

[link]


Gépekből is érdemes a jobbakat venni, én az 1 hét alatt 2 kidobott kisflexnél álltam meg. Van olyan gépem, ami tizenéve tökéletes még most is. Nem kell nagy árakra gondolni, ezt is meg lehet használtan venni akár, például 5000-ért vettem makita fémházas ütvefúrót, 2000-ért metabo akksis behajtót :) Csak nézni kell folyamatosan, és nem akkor keresni, amikor éppen kellene. Meg ezekre tudom, hogy számíthatok.

2012. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Proxon me az jo
2020. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Amugy meg járjál gyalog vagy busszal azokhoz nem kell ilyen csili vili szerszám.

Meg kit érdekel szerinted hogy annyira gyik vagy hogy ilyeneket kérdezel

Szerinted másnak ninxsenek problémái meg gondjai??!

2020. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ja és csesztetnek vele???

Nem!!

Mert elég nagy fiuk vagy lányok hogy megoldják maguknak

2020. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!