Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért lett hidegebb a házban...

Miért lett hidegebb a házban nyílászáró csere óta? Padlózat jó megoldás?

Figyelt kérdés
5 kamrás ablakok vannak bent és határozottan hidegebb van a lakásban mint kint. Jóval. Az jó ha szobákban padlózat úgy van megoldva, hogy parketta kijavítva, és rajta a laminált ? Ettől jobban szigetel?
2012. máj. 16. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hőszigetelés nemcsak azt jelenti, hogy a meleg nem megy ki (pl. fűtési szezonban), de a kinti meleg sem jön be. Ezért lett hidegebb a lakás nyílászáró cseréje után. Ha a régi parketta jó állagú, azaz nem korhadt, érdemes meghagyni és rátenni a lamináltat. A régi, vastagabb parketták hőszigetelése jobb, mint ezeké a vékony lamináltaké. Nekem szőnyegpadlóm volt, és mivel alulról nem kap nedvességet a lakás, a parkettás alatta hagyta éppen a jobb hőérzet érdekében.
2012. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
56%
Ha ez így van, akkor valami nem tökéletes az új ablakok beszerelésénél. Az ablakok maguk biztosan jól szigetelnek, nem ok nélkül van baj a cirkófőtéses lakásoknál, ahol sok a mérgezéses baleset, köszönhetően a jó szigetelésnek! A tokok beszerelésénél néha ejtenek olyan hibát, hogy nem tökéletes a fal és a tok közti szigetelés(Általában PUR hab)Ennek mindenesetre valahol huzatot kell okoznia, ami érzékelhető. A parkettre letett laminált nyílván jobban szigetel, hisz vastagabb az aljzattól való távolság. Tehát vagy huzat van valahol, vagy érzékcsalódás.
2012. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 antal77 ***** válasza:

Én is parkettára (mozaik parketta) raktam a laminált parkettát, de ettől fölpúposodott az alsó parketta, gondolom megszűnt a kiszellőzése, és mivel ez egy 70-es években épült földszintes ház minimális vízszigeteléssel, így a talajpárától bedagadt.

Miután visszaszedtem, kivettem pár darab parkettát alulról, így tud tágulni ha akar, azóta nincs vele gondom.

2012. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!