Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék padlást önteni, le...

Szeretnék padlást önteni, le van deszkázva és egy 5cm-es betonréteget akarok rá. Hallottam hogy könnyűbetont lehet készíteni fűrészpor vagy pelyva hozzáadásával, persze dróthálót raknék bele, hogy stabilabb legyen. Ez a megoldás kivitelezhető?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 7. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A fűrészpor meg pelyva már nagyon múltezredi megoldás, erre ma már polisztirol gyöngyöt [link] használnak.
2012. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kivitelezhető, de azt a deszkázást azért méretezni kéne...
2012. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a fűrészpor és pelyva teljesen jó, nem kell ide polisztirol gyöngy. Egyrészt ökologikusabb, ne rakjunk mindenhova műanyagot, ha nem muszáj, másrészt a polisztirol gyöngy hajlamosabb, hogy felússzon a beton tetejére, nehezebb egyenletesen bedolgozni.
2012. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mielőtt betonozod,kérdezz meg egy statikust,hogy a fal elbírja-e? Régebben valaki késő este kért tanácsot,hogy mit tegyen,mert repedeznek a falak a betonozás után.
2012. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

mindenépp javaslom a statikust én is, ez állapottól, kialakítástól gyenge is lehet, s nem hogy berepedezik, de le is szakad.


Van olyan, hogy hőszigetelt padláselem: egy hungarocell lapból áll ami kemélyebb, mint a sima lépésálló. Akár lambériát/hajópadlót lehet rá tenni, s használható lesz a tető/padlástér.

2012. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A falak vályogból, meg téglából vannak felrakva. Ezek vastagsága 40 cm, a kötőgerendák, meg 18-20 cm átmérőjűek, 1 m távolságra egymástól, 5 m hosszan, mert annyit kell lebetonozni, a gerendák közt meg 3 cm-es deszka, kötésben feldeszkázva alulról . Gondolom és hiszem hogy ezek azt az 5 cm-es beton réteget elbírják.
2012. ápr. 8. 10:01
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy nagyon lényeges kérdésem lenne de lehet csak én nem értem a kérdést.Látszó gerendás a ház és a padlás felől van deszkázva vagy a gerendák vannak telibe deszkázva alulról mert nem mindegy . Ha megírod tudok pontos választ adni.
2012. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tehát a gerendák között akarsz betonozni.Tetőteret akarsz csinálni,vagy miért akarsz ott betonozni? A beton csak kitöltő anyag? Egyébként az 5cm könnyűbeton önmagában semmit nem ér, hiába raksz bele rácsot attól még eltörik. Szeretnék segíteni.
2012. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen a gerendák közt akarok betonozni, mint kitöltőanyag. Nem tetőtérnek, csak sima padlástér lesz. Régen apám még pelyvás sárral csinálta, de azt folyton javítgatni kellett mivel repedezett! Alatta levő szobákat meg gipszkartonoznám később. A padlástért amúgy nem használnám semmire, esetleg kisebb lomtárnak.
2012. ápr. 9. 01:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Még mindíg nem tudtam meg hogy alulról vagy felülről van deszkázva.De mindegy ha egyébként nem akarod használni kár kibetonozni.Felesleges terhelni a deszkákat. Terítsd le10 cm es gyapottal.Tökéletes hőszigetelő.Én is így csináltam a vályog házamnál.Alulról meg telibe lambériáztam amit felrakás előtt lelakkoztam.Gyönyörű.
2012. ápr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!