Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire való a nulla kapocs?

Mire való a nulla kapocs?

Figyelt kérdés

2012. máj. 17. 11:45
 1/6 fúróferkó ***** válasza:
Ide csatlakozik a mérőtől eljövő nulla vezető és az egyes áramkörök nulla vezetékei.
2012. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálam az ipari áram egyik fázisára van bekötve a teljes ház vezetékhálózata. Ha én a másik két fázisra akarok egy-egy konnektort kötni, akkor ezek nulla vezetőit is ide kell kötnöm? Hogy tudom minimalizálni annak kockázatát, hogy ilyen esetben a nullavezető kontakthibája miatt 400 V-ot kapjanak a fogyasztóim?
2012. máj. 18. 08:12
 3/6 fúróferkó ***** válasza:

Szabályos szereléssel elkerülhető sok minden.

Minden egyes külön megszakítóval védett áramkörnek külön nulla vezetéket kell vinni a főelosztóban lévő nulla sinre.

Tehát nem szabad a dobozokban éppen "kéznél" lévő nullavezetőre rácsatlakozni.

2012. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha jól gondolom ezzel még csak minimalizáltam a fent leírt veszélyt? Nincs valami "műszer", ami megszünteti az "áthúzás" lehetőségét?
2012. máj. 18. 10:33
 5/6 fúróferkó ***** válasza:

A ház első szerelésétől ,a folyamatos üzemvitelen át az esetleges utószerelésnek,újabb fogyasztói csatlakozások kiépítésénél mindig szabályosan a vonatkozó szabványoknak megfelelően kell szerelni.

Semmi kókányolás "csak ezt akarom meghegeszteni,hopp itt egy nulla a dobozban,rákötök"

Megfelelő vezeték keresztmetszetek,szelektív szakaszbiztosítók,ahol előírás és ahol jó ha van:FI relé,földelő és nulla vezetékek,családi háznál földelő szonda, a kötések megfelelő kivitelezése.

Ezután jöhet az érintésvédelmi mérés hurokellenállás mérővel,erre feljogosított személy által.

2012. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 21. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!