Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi lambériára (ami salakot...

Lárifári kérdése:

Régi lambériára (ami salakot tart) jó ötlet-e gipszkarton lapokat tenni egy kis kipofozás céljából?

Figyelt kérdés
Anyukám munkahelye salak szigeteléssel keszült több mint 30 évvel ezelőtt. A salakot lambéria tartja.(ez utóbbi már nagyon rossz állapotban van egy korábbi bérlőnek köszönhetően-tele fúrással) Születésnapja alkalmából családi összefogással fel szeretnénk újítani az üzletet. Tudom, már alapjaiban nem jó az egész, úgy ahogy van, azonban nincs annyi pénzünk, hogy a kőművesmunkáig elmenjünk. Innen jött a gipszkartonozás ötlete. Lambériára ráadásul úgy képzelem, könnyedén fel lehet fúrni a lapokat. De ha már idén télen csupa penész lesz az egész, nem ér egy fillért az egész fáradtságunk! Belevágjunk, vagy ne? Esetleg valami más megoldási javaslat?
2012. máj. 23. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

közvetlenül rátenni, nem a legjobb, (legalább) párnafázni kellene ha már szigetelés nem is megy alá

és akkor erre még rájön a hálózás, javítás, glettelés, festés

a padlónál szegőléc, vagy bármi más pótlása, mivel az mögé kerül


vagy a lyukakat kijavítva le is lakkozhatjátok az egészet, egy rendes csiszolás után

létezik fűrészporos fatapasz, amivel a lyukak javítása megoldható

2012. máj. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A javítást, lakkozást jó ötletnek tartom, valószínűleg ez lesz a megoldás. Ha egy kb. fél méter széles OSB-lapot felcsavaroznánk a plafontól a földig, és azt tapétáznánk, elvileg megoldható lenne, ugye?
2012. máj. 30. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:

az osb lappal az a baj, hogy nem sima a faforgácsok miatt, ha azt letapétázod akkor az mikor megszárad, rászívódik, és felveszi a mintázatát némileg

ez főleg könnyű tapétákra igaz (vékonyabb), a (nehéz) vastagabbnál kevésbé feltünő, persze megoldható a tapétázása


de miért fél méter széleset? miért egyet? vagy úgy érted, hogy félméteresből körberakod? párnafa annak sem ártana, de valamivel ott is össze kell hozni a toldásokat (üvegszövet, műanyag háló), különben szétreped tapétával együtt

de én inkább a teljes méretűt venném (1250x2500), oda elég a 6mm-es is


amúgy a penészedéstől egyik esetben sem kell tartanod, amennyiben száraz a helyiség, de a párnafák közzé lehet szigetelést tenni ha van rá igény

2012. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi sajnos nem boldogulnánk a hálózással, meg azt sem tudom elképzelni, hogy végiggletteljük az egészet, annyira nem vagyunk ügyesek. Ezért is írtam a fél métert, hogy dekoráció gyanánt legyen egy-egy simább falfelület a lambéria mellett. Szerintem örülne Anyu, ha megtörnénk a csíkok hegemóniáját. Nagyon-nagyon köszönöm, hogy időt szántál arra, hogy segíts a válaszaiddal!!!
2012. máj. 31. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!