Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elkopott az elektromos fűnyíró...

Elkopott az elektromos fűnyírónk vágólapátja vagy hogy nevezik azt, amivel vág. Hol lehet megéleztetni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Úgy láttam kitudom csavarozni és kiszedni, csak míg nem tudom merre induljak, addig nem szedem szét.

Budapesten kéne valami megoldás...


Ötletek, árak, tapasztalatok, hogy hova érdemes vinni?

Előre is köszi!



2012. máj. 29. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy sima reszelőt.
2012. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vedd ki a fűnyíró kést,és élezd meg reszelővel,vagy köszörűvel! [link]
2012. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kisflex csodákat művel!
2012. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elmagyaráznátok, hogy milyen mintázatú reszelő való ehhez? Vagy ha linkelnétek példát, ahol látszik...!!!


Mert van egy csomó reszelőnk, többféle mintázattal, és nem tudom melyik kell ide. Nagypapám már nem él, kihaltak a férfiemberek a családban...

Jó ez a videó amúgy! A satu+reszelős játékot kipróbálnám, hátha megyek vele valamire. Köszörűnk az nincs. Csak fenőkő kaszához. :-)

Bár mondjuk a fűnyírónk kése már nagyon-nagyon tompa, és talán nemcsak tompa, hanem egyenetlenül kopott is, magyarul hullámos kissé... Nem biztos, hogy ezt egy darab reszelővel teljesen élessé lehet varázsolni. Ha nem, akkor mégis miféle "szakbótba" mehetek be megéleztetni?

2012. máj. 29. 20:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja flex, meg ilyen modern elektromos csiszolócsodáink sincsenek, csak kőkorszaki eszközeink... :-)
2012. máj. 29. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá "szakbót"! Írj rám privátot és megbeszéljük!
2012. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 whitenigga válasza:

Mister Minit az erre is specializálódott "szakbót", minden jelentősebb metropoliszban fellelhető, Pesten biztos van egy pár. Reszelővel, kaszakővel, továbbá hasonló mechanikus eszközökkel csajok nem tudják "C" kategóriásnál kiválóbbra élezni a vágóeszközöket. :D

Pl. vágólapát. :D

2012. máj. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kitekered a kés felerősitő csavarjait, a késsel elmész bár-melyik vasboltba vagy gazdaboltba és veszel egy ugyanolyat ujat, hazamész felcsavarozod és kész...../ a kést a rajta levő lukméretek miatt vidd magaddal/
2012. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi tavaly a Mister Minitnél éleztettük meg. Nem volt drága szerintem. Vigyél újságpapírt, hogy az éles kést haza tudd majd vinni. Nem kell rögtön újat venni, csak azért, mert elkopott az éle.
2012. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Leírom, ahogy én csináltam: egy állítható csavarkulccsal kitekertem a vágóél közepén lévő csavart, majd a vágóél egyenetlenségeit először egy kis kalapáccsal kiegyengettem. (Ehhez szükség van üllőre is, vagy valamilyen komolyabb tömegű fémtárgyra. Ha nem lett volna más, akkor egy nagykalapácson egyengettem volna, de szerencsére nekem volt kéznél üllő.)

Ez után a reszelés következett. Itt már komolyabb szerszámokra volt szükség: durva lapos reszelőre, és egy satura, amivel a vágóélet rögzíteni lehet.

Na, ez a munka eltart egy darabig annak függvényében, hogy mennyire durva és éles a reszelő, mennyire kemény a vágóél acél pengéje, és persze milyen erővel reszelünk.

Nem kell borotvaéles pengét kialakítani, mert a penge úgyis belekap időnként egy-egy kavicsba, hangyatúrásba, hamar kicsorbul, ha nagyon vékonyra élezzük. Az ideális szög valahol 35-45 fok körül van. Ha van sarokcsiszolód, azzal is meg lehet csinálni, de utána edzeni kell a pengét, mert a sarokcsiszoló kilágyítja az anyagot, hamarabb kicsorbul a kavicsoktól. Az edzés annyiból áll, hogy egy fogóval erős gázláng fölött kell tartani egy darabig (úgy a jó, ha sikerül átizzítani), majd hirtelen hideg vízbe mártani. Ezt kétszer-háromszor megismétled, és lehet visszaszerelni a helyére.

Szóval, meg lehet csinálni házilag is, nem kell félni tőle. Nekem kb 20-30 percig tarthatott a művelet, és nem kellett boltba menni új pengéért.

Amire mindig figyelj oda: A fűnyírót áramtalanítani kell, mielőtt ilyen dolgokba belekezdesz. Nem elég kikapcsolni, ki kell húzni a konnektorból. A fűnyíró vágóélét pedig nem jó ötlet fordítva felszerelni, mert a fűgyűjtős masináknak olyan pengéjük van, amely nem csak levágja, hanem ezzel egy időben fölfelé csapja a füvet a fűgyűjtő terelőnyílása irányába.


Jó élezést!

2012. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!