Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem tapad meg a fúgázó?

Miért nem tapad meg a fúgázó?

Figyelt kérdés
Fel szeretném újítani a fúgákat. Rendesen kipucoltam, zsírtalanítottam, a fúgázót is jó arányban kevertem ki, sok helyen mégsem tapad meg. Így viszont csúnyább, mint volt. Mit csinálok rosszul?

#fuga #fúgafelújítás
2012. jún. 25. 06:18
 1/6 anonim válasza:
Nehogy megsértődj, de mégis hogy a fenében nem tapad meg? Ha kifut túl híg, ha kis darabokban esik ki, túl sűrű, vagy nincs eléggé elkeverve a vízzel( bár írtad, hogy igen). Vagy amikor homorúra húzod, vagy mosod le akkor jön ki? Van olyan fajta is, amit nem szabad vízzel lemosni, csak száraz szivaccsal letörölni a végén, nem lehet, hogy esetleg olyat vettél?
2012. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Megint én vagyok, még az jutott eszembe, hogy rendesen ki sem lehet pucolni a régi fugát. Tehát arra gondolok, hogy ahogy tudtad megcsiszoltad, stb, de a régire nem fog tapadni az új. Felújítani amúgy ilyen filctoll szerű cuccal szokták, ha még jól emlékszem, bár ritka az ilyen akció, mert sok türelmet igényel.
2012. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel néhol már megrepedezett, szegmens fűrészlappal kiszedtem, és a többit is igyekeztem kicsiszolni. Igaz, hogy nem mindenhol jött ki rendesen. A fúgázóra az van írva, hogy kb. 20 perc száradás után lehet szivaccsal lemosni. Én kb. fél órát vártam. A lemosásnál kijött egy része. A következőnél többet vártam, de az eredmény ugyanaz.
2012. jún. 26. 02:27
 4/6 anonim válasza:
Hát akkor az én tudományom itt megállt.
2012. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.Pityu ***** válasza:
Lehet áll a víz a fugában,nem?
2012. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cement alapú fugázók vékony, filmszerű rétegben nem fognak egymáshoz tapadni és a cement miatti zsugorodás miatt elválnak egymástól. A megoldást a folyékony kerámia jelentheti, ahol elég 1-2 mm-t kikaparni ahhoz, hogy a tetszőleges színű fuga megtapadjon. Van is róla egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=3NE5s0AOl0E&feature=g-upl
2012. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!