Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet egy konnektort...

Hogyan lehet egy konnektort és egy kapcsolót bekötni egymás alá ugyanazon a vezetéken?

Figyelt kérdés
Tehát van egy fázis (kék) és két nulla (fekete). Eredetileg egy kapcsoló volt ott és a két fekete össze volt kötve. Most felülre tenném a konnektort, alá a kapcsolót. Direkt ilyet vettem, ami egybe van (kültéri). A konnektoron két csavaros saru van, a kapcsolón három. Utóbbin kettő "X"-el van jelölve egy "L"-el. Melyiket hová kössem, hogy a kapcsoló csak a lámpát kapcsolja, a konnektorban pedig a kapcsoló állásától függetlenül legyen áram? Előre is köszi a választ!
2012. jún. 26. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Cseréljük meg a színeket,és már jobb is lesz.A nulla vezető a kék a fázis a fekete.Ha jól értem régen csak 1 kapcsoló volt fent? A kötés: a kapcsoló egyik felén volt a két fekete egymás mellett a másik oldalon a kék? Ebben az esetben nem tudsz dugaljat felszerelni mert ugyan a fázis vezető ott van(fűzve van valami másik szerelvényből,vagy ebből kap valami még) de amit te nulla vezetőnek vélsz az valójában a kapcsolt szál ami megy az izzóhoz. Ez a kisebbik probléma hogy nem színhelyesen vezetékeztek hanem a dugaljba kell 1 védővezető is ami ugye a leírásod szerint nincs!!!(zöld-sárga)

Villszer.

2012. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsoló feletti kötődobozból lehúzol egy nullát és egy földelést és kész!

:D

2012. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is hasonló a kérdésem, adott egy 3 eres szürke rézkábel abból egy felülre egy alulra bekötve a kapcsolóba. Alá szeretnék egy konnektor is ami a kapcsolótól független ad áramot, tehát a kapcsoló nem hat rá.. Mi lenne a megoldás? Köszi
2020. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!