Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Acél váz lakkozása?

Acél váz lakkozása?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy acél vázas biciklimet a fémig csiszolás után csak lelakkoznám, így teljesen natúr színe lenne. Lehetséges? Csinált már valaki ilyet? Tippek,ötletek,tanácsok vélemények jöhetnek.

2012. jún. 27. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz tartós ha otthon csinálod, de lehet próbálkozni.
2012. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv!

Szerintem jobban jársz ha szépen felpolírozod ha alumínium ,ha nem akkor is polírozd fel és vídd el krómoztatni vagy nikkeleztetni .

Fémig csiszolással nagyon sok meló van mert szépre kézzel nem lehet megcsiszolni úgy hogy szálírányasan csiszolod,mármint hogy csiszolóvászonnal huzott karcolt felületet nagyon nehéz eltüntetni.ha elviszed galvánműhelybe ott mindent megcsinálnak elméletileg mármint a festéket letudják maratni savval.

Nos ha mégis lakkozni akarod akkor nagyon spéci boltot kell keresned mert elösször is egy színtelen alapozót kell keresned és egy hozzá való lakkot mert ha a kettő nem passzol össze akkor megmarhatja a lakk az alapozót és akkor feleslegesen dolgoztál vele.

Ha meg alapozó nélkül próbálod meg ,én egyszer talán próbáltam és valamiért nem maradt meg a lakk a fémen,meg a másik fele hogy simán megeszi a rozsda ha nem használsz egy jó alapozót.

ha elviszed galván műhelybe kb 10-20 ezret kellene érte kiadnod de akkor szedd szét rendesen.

Üdv!

2012. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!