Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrt kúthoz milyen szivattyú...

Fúrt kúthoz milyen szivattyú kell?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy házat, aminek az udvarán van egy fúrt kút, ennek a föld feletti részén csak egy csőcsonk van. Ebben az aszályos időjárásban ebből szeretném locsolni a kertemet és a gyepet. Milyen szivattyút kell ehhez vásárolnom? Én magam is föl tudom azt szerelni, vagy szakembert kell hozzá hívnom? Amatőr vagyok. 27/N
2012. júl. 2. 12:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Sztem ne hivj valami szakit sokba van


Egy madzagal ami nem müszálas sötétebb szinü hogy lásd ha megszivja magát vizel köss a végére egy nagyobb anya csavart belelógatol kb 10m hoszan kihuzva meglátod eléri e a vizet.


szivatyuból felejd el inkább a márkákat ved a legolcsóbbat 2 évig biztos birja az is azzal el tudol lassan locsolgatni a kertben meg talán a kutból sem kapja ki azonnal a vizet.


lábszelepről a kutszakértővel nem értek egyett nekünk is önfelszivó a szivattyú mégsem szivja fel lábszelep nélkül 4 méteről az ásott kutból a vizet.

bár lehet felevegősödik valahol a szivatyú nem tudom?

2012. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagy levegőt szív, vagy szimmeringes már, vagy egyszerűen sz*r. Valószínűleg szimmeringes lesz, általában egy szezont bír a gyári bennük. Végeredményben a biztonság kedvéért be lehet rakni egy lábszelepet, ártani nem fog.

Az enyém felkapja 16-ról is, bár az ipari megoldás, az önfelszívó csak a töltőrésze, egy kétdugattyús tömszelencés cucc.


Kérdező: ha Fejér megyében, vagy a környéken laksz és úgy gondolod rá tudok nézni, nem tart semeddig, egyébként nem tudom, a vizesek sokat kérnek érte, a kútfúrósoknál meg emberfüggő. Ismerősi körödben nincs valaki aki meg tudná oldani esetleg?


Egyébként nem vagyok "kútszakértő", csak anno faterral összedobtunk egy cuccot és nyári mellékkeresetnek böktem vele pár kutat. ;)

2012. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mr. Flash! Nagyon köszönöm a felajánlást, Csongrád megyei vagyok.
2012. júl. 2. 19:59
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

14:44-nek

Valóban jó rovatban írogatsz a barkács kategóriában! Nem kell szakember,jó lesz a legolcsóbb is!! Gratulálok a segítő készségedhez! Vegyen valami gagyi szutykot,barkácsolja össze és vagy működik vagy ami valószínűbb NEM. Kidob 1 csomó pénzt,ha meg szakembert hív az azt veteti ami kell és biztos működni fog+garanciád ad a munkájára.

Mr flash legalább tanácsban jót adott.

2012. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is 80 méter, de a víz 6 méternél már van. felnyomjaa vagy mi
2012. júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Itt Csongrád megyében 6~7 méteren van a vízszint...attól,hogy a 80m-s rétegből nyered a vizet.

Keress egy kútfúrót!!!

Ő kimegy,ha kell,nagy szivattyúval megszívatja...megnézi,gázos-e,tanácsot ad,akár szivattyút is,ha kell,kézi pumpát,stb.

Én személy szerint a "belógatóst" javaslom.


Ha kell,Hódmezővásárhelyen tudok jó kútfúrót(nekem Szegeden 54m-st fúrt)

2012. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szivattyú mindenképp kell ez nem kérdés de én nem támogatom a leggagyibbat vagy láttam itt aki kíníait ajánlott nekem ugyan olyan van csak kék.Ha nem lennék olyan csóró amilyen tegnap szétvertem volna fejszével.4éves szivattyú és állásába szanaszét repedt az egyik fele mert olyan vékony lemezből van.Meg hegesztettem megy amíg megy aztán elhajítom és veszek egy komolyabbat.Másik tanácsom ez pénzbe se kerül menj át 1-2 szomszédhoz kérj tőlük tanácsot biztosan nekik is van kútjuk.Ha van szivattyúd biztosan fel is rakják neked.És tudnak tanácsot adni milyen szivattyút vegyél.Aszomszédokkal úgy is meg kell ismerkedni.
2012. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Utolsó válaszoló, úgy teszek! :-)
2012. júl. 3. 22:02
 19/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül ez lett a megoldás: kihívtam egy kútfúrót, aki ingyen "fölmérte" a terepet, megmondta, hogy milyen szivattyút vegyek, stb. Egy 1100 W-os Leo szivattyú lett DAB áramlásszabályzóval. 3000 Ft-ért fölszerelte, üzembe helyezte. Eddig úgy néz ki, hogy jól működik.
2012. júl. 21. 09:33
 20/20 anonim válasza:

Az sem rossz márka (olasz), nekem ilyen van és nagyon jól működik:


[link]


Én azért választottam ezt, mert náluk mindig van alkatrész is raktáron, de remélem még sokáig nem lesz rá szükség:)

2016. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!