Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék ilyen szerkezete...

Hogyan tudnék ilyen szerkezetet készíteni?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű kis nyelvről lenne szó ami úgy működne mint a golyóstoll gombja, ha egyszer megnyomom bemegy és megakad, ha még egyszer akkor kiakad és kijön. Láttam ilyen szerkezetet lineáris megvalósítással de nem emlékszem rá, esetleg tudnátok egyet mutatni?
2012. júl. 5. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan helyen vagyok, hogy nem tudom megnézni, de elvileg ez azt mutatja:

www.youtube.com/watch?v=0dDiXJsmDOQ

Ha nem ez az, akkor bocsi.


Amúgy egy nyomógombnál úgy volt megoldva, hogy egy előre-hátra mozgó műanyag darabba vájatok voltak kialakítva, és egy fix, de rugózó pöcök tudott a vájatokban mozogni. Mikor megnyomtam a gombot, a műanyag felcsúszott a pöcök felé, ami oldalra kitért, és egy másik vájatba ugrott be. Mikor elengedtem, ez megakasztotta, hogy visszacsússzon. Mikor megin megnyomtam, akkor a vájat alatti ék alak megint kitérítette a pöcköt, ami így a műanyag másik oldalán csúszva végül az eredeti vájatába ugrott, így állt vissza az eredeti állapot. Szóval a pöcök körbejárta a vájatokat, ahogy be- és kikapcsoltam.

2012. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Ez a szerkezet persze nem teljesen ugyanaz, de a működési elvet meg lehet rajta érteni, csak ehhez el kellene menni egy bútorszerelvényeket árúsító helyre és ott megnézni mit is csinál. Egyébként a lelke a képen látható barna kis müanyag tok, ebben van a kényszerpála kialakítva! Egyébként a szerkentyű arra való, hogy olyan bútorajtókat megtámasszon amiknek felfelé nyílik az ajtaja és ne kelljen egyik kézzel fogni amíg a másikkal pakol az ember.
2012. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy másik megoldás, tollakban:

http://www.youtube.com/watch?v=QMvRu-aNJGM

2012. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, sokat segítettetek! :)
2012. júl. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!