Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell egy beépített...

Hogy kell egy beépített szekrényt szépen lefesteni? Milyen festék, és alapozó kell hozzá? Csiszolni kell?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
segítene, hogy ha tudnánk, hogy miből van az a szekrény, pontosabban az a része miből van amit festeni kell...
2012. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekünk költözéskor megsérült a szekrény ajtaja. A sérüléseket kikentem mestertapasszal, száradás után lecsiszoltam és lekentük selyemfényű zománcfestékkel (vajszínűvel, mert elég gyér a kínálat). Kis méretű szivacshengert használtunk hozzá. Mintha új lenne!
2012. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ja, és még szerintem az akril lenne megfelelő, az mindent fed...:)
2012. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vízszinten és függőleges oldalakat magas fényű zománcfestékkel kend le, a látszó részeket (ajtó) magasfényű, mosható öntapadós tapétával ragaszd le. Nekem két szekrénysorom van ilyen, az egyik 22 éve bírja, és nagyon mutató, tisztítható. (előtte zsírtalanítsd, a szélénél hagyományos zsiletet függőlegesen hozzászorítva az ajtó oldalához szépen lehet vágni a tapétát).

Sok sikert.

2012. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bari Zoltán válasza:
Szia sztok nekem eredeti fából van a szekrénysorom tehát nem pozdorja hanem rendes fa egyszerűen oldottam meg a barátom segítségével hisz ő asztalos A következőket csináltuk megcsiszoltuk közepesen durva csisz papírral aztán át csiszoltuk finom csiszoló papírral leportalanítottuk de teljesen és lekentük átlátszó vékony lazurral így a fának az erezete látszódik és szépen mutat , de ha pozdorja vagy valamilyen más anyagú fa aminek nincs mintázata akkor megteszi a zománc
2012. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 feki3 válasza:

Szia!

Én 3 nap alatt öntapadós tapétával új szekrény "varázsoltam" 8000 Ft-ból. Mindenki azt kérdezte, hogy hol csináltattam az új szekrényt.

2012. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!