Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hűtőszekrény koppanás és...

Hűtőszekrény koppanás és robajszerű hangot adott ki. Vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb 4-5 éves hűtőszekrény. Rendesen működik, leállítva nem volt mostanában. És szerintem áramszünet sem volt.

Ma a konyhában hallottam először egy nagy hangos zörejt, mintha a valami nehéz tárgy eldőlt volna a szomszéd szobában. De semmi nem dőlt el... Rá tíz percre meg egy olyan hangot, mintha egy műanyag lapát dőlt volna el a konyhakövön koppanásszerű hangot adva. Ekkor már betudtam azonosítani, hogy a hűtőtől jön a zaj.


Mi lehet vele, hogy ilyen hangot adott ki???

Volt már valamelyikőtöknél hasonló? És mi lett a hűtővel?



2012. júl. 12. 11:14
 1/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Ha nem lett elmozdítva, akkor érdemes lenne megnézni a hátulján levő rácsot, hogy nem szakadt-e el a felfüggesztés, ami legtöbb esetben gumikarikából van! Ha ilyen rendszerű felfüggesztése van, akkor biztos nem szakadt el egyszerre az összes(eredetileg a négy sarkában van) és akkor látható hogy hol hiányzik. Mivel ez egy spéci vastagságú gumi, pillanatnyilag lehet egy erősebb spárgával is helyettesíteni, amíg sikerül másikat szerezni. Valószínűleg ez okozza a koppanó zajokat, mert a kompresszor indulásánál és leállásánál megrázkódik a rács és a hiányzó felfüggesztés miatt hozzáverődik valamihez. Amig szereled, húzd ki a hálózati dugót!!
2012. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a rácsot. És ahogy látom, 4 db fémcsavarral van rögzítve. Ja és nincs leesve a rács.

Ami viszont furcsa így, hogy a hátulját szemléltem, az a következő: Van ugye a rács alatt a hűtő speciális anyagú hátulja. Ami első ránézésre olyan papírhatású... A hátulja két szélén erre 1-1 centit ráhajlik a hűtő külső fémburka, és ahol tart a rács, ott még az a legkülső réteg. Az tűnt fel, hogy a látható részen a papírhatású hátfal és a ráhajló fémburkolat között 3-4 mm-es rés van. Pedig a tűzésekből úgy tűnik, hogy össze kéne érjenek.

Össze kéne érjenek?


De ha igen és épp hirtelen most vált el, amit nem hinnék, akkor sem adna ez a dolog ilyen nagy hangok kiadni!?!

A második hang egy kisebb zörej volt, de az első hát az igen nagy volt. Körül is néztem, hogy mi esett össze, szakad-e a plafon...

2012. júl. 13. 00:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi hűtőnk is kopog, meg olyan hangokat ad ki magából véletlenszerűen, mint mikor valami elpattan és eltörik.

De új kora óta ezt csinálja és eddig nem lett semmi baja.

Amúgy rács nincs is a hátulján, mert az oldalfalakon adja le a hőt.

2012. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában az erős koppanást a hő dilatációja okozza,és legtöbbször a normál belső hűtőtérben lévő hűtőfelületnek a megfagyása/felolvadása okozza,hisz a vele érintkező szigetelő anyagok(hab anyag) nagyon-nagyon rossz hővezetők,pont azért hogy minél jobb hőszigetelés legyen az energia takarékosság okán.

Sajnos nem látható ilyenkor semmi, a zaj, a gép falában keletkezik.

2012. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azóta nem hallottam újabb szokatlan hangot, bár nem ülök folyton mellette. És úgy tűnik fagyaszt és hűt rendesen. Viszont néztem még a hátulját,

és azt vettem észre, hogy a hátulján épp ahol a rács mögé még befér az ujjam, egy ötforintos nagyságban koszos és NEDVES!

Nem mi "fröcsköltük" rá, ez tuti, hiszen nincs ott mögötte semmi. LÉTEZIK OLYAN, HOGY ÁTLYUKAD A HÁTSÓ FALA, ÉS SZÉP LASSAN SZIVÁROG???


Egyébként amit a 3#-as ír, az a bizonyos koppanás ismerős, tudom milyen. Ez amit én hallottam, a második is sokkal nagyobb ennél, de az első az szinte robajszerű volt!!!

??!!

2012. júl. 15. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor szétrepedt anyagában a hűtőgép fala,és az ott lévő hideg felületen lecsapódó/megfagyó levegő-pára nedvességét érzed. Ez nem a hűtőgáz,mert az azonnal elpárolog, a hűtőgép pedig csak menne..menne és nem hűtene.

Szóval meghasadt ott a gép hőszigetelő anyaga.

2012. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!