Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hanyas fokozatra érdemes...

Hanyas fokozatra érdemes beállítani a hűtőszekrényt ilyen nagy melegben?

Figyelt kérdés

1-5 fokozatok vannak.

Nem tudom hogy kell álljon, főleg, hogy optimális mértékben fogyassza az áramot. Most ugye kánikula van. Hanyasra állítsam? És a téli hidegben? (Télen fűtetlen a helyiség.)



2012. júl. 9. 18:18
1 2
 1/12 eNerdzsy ***** válasza:
94%

A fagyasztó részben kb. -15 -18 fok legyen, a hűtő részben kb. 3-5 fok.

Ha a használati utasításban nincs leírva, hogy melyik állásban hány fokra hűt, akkor próbáld ki úgy, hogy be teszel 10 percre egy hőmérőt.


Szerintem teljesen fölösleges télen és nyáron állítgatni a hűtőt, mert magától igyekszik megtartani az állandó hőmérsékletet.

A különbség csak annyi, hogy télen, fűtetlen helyiségben kevesebbet, nyáron pedig több áramot fogyaszt.

2012. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek az első válasszal!

:)

2012. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Az enyémen 6 fokozat van. Leolvasztás után felveszem a 6-osra, és kb. egy-két óra múlva visszaveszem 5-ösre, azon megy alapból télen-nyáron. Ha nagyon telepakolom kajával és azt hallom, hogy sokat dolgozik, akkor ismét ráadom 6-osra, de csak időlegesen.
2012. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem most a mélyhűtő részben -18 fok van, a rendes hűtőben 2 fok.

van még egy kis fiók, aminek külön állítható a hőmérséklete, abban -7et állítottam be, abban vannak az ásványvizek :D

2012. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

"Leolvasztás után felveszem a 6-osra, és kb. egy-két óra múlva visszaveszem 5-ösre"


Na ez pl. egy nagy butaság! A szabályzógomb egy termosztát, nem a kompresszor teljesítményét szabályozza, hanem a hűtőtér hőmérsékletét! Monjuk 6-oson 1 foknál kapcsol le, 5-ösön meg 2-nél. Semmivel sem hűt gyorsabban hatoson, mint hármason!

2012. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Hol olvasod, hogy azért veszem fel 6-osra, hogy "gyorsabban" hűtsön.

Azért veszem fel 6-osra, hogy jobban lehűtse, hidegebbre a benne levő kajákat, mintha csak 5-ösön menne!


Olvasni is tudsz, vagy csak kritizálni és leminősíteni a hozzászólásokat!

2012. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs hőmérő, hogy tesztelgessem, és a leírást sem tudom hol van.


Viszont olyat tapasztalok időnként, hogy a rendes hűtőrészben (nem a fagyó), azok a kaják, amelyek teljesen hátra vannak tolva, azok szó szerint megfagynak, néha odafagynak a hűtő hátsó falához. Pl most a tésztával jártam így, a tányér egyik felén megfagyott.

És csak 2-3-as fokozaton volt. Vagy pont ez a fokozat, ami nagyon hűt?

Nem értem...

2012. júl. 10. 08:20
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem is 1-5ig vannak fokozatok,2-esen van télen nyáron
2012. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 1-5-ig van fokozaton, melyet soha nem szoktam kihasználni. Mindig 2-esen van kivéve, ha nagyon meg van tömve, mint most a kánikulában,így most 3-asra van állítva és teljesen jó a síma hűtőtere is és a mélyhűtő is.
2012. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

"Olvasni is tudsz, vagy csak kritizálni és leminősíteni a hozzászólásokat!"


Igen, sőt értelmezni is tudom amit olvastam!

:)


"Ha nagyon telepakolom kajával és azt hallom, hogy sokat dolgozik, akkor ismét ráadom 6-osra, de csak időlegesen."


Na erre írtam, hogy butaság! Nem hűt gyorsabban csak mert nagyobbra állítod, csak még többet kell dolgoznia, mert alacsonyabbra vetted a kikapcsolási értéket!

:D

2012. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!