Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerelőaknát miből érdemes...

Jenci0115 kérdése:

Szerelőaknát miből érdemes készíteni, hogy olcsó legyen, sima beton vagy beton falazó esetleg kisméretű tégla? Talajvíz ellen mivel szigeteljem?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszerű ásott föld. Persze a garázsba beton van és a szerelőakna deszkákkal van elfedve persze nincs kibélelve téglával meg semmivel csak a föld látszik ott, de nálunk nincs gond a a talajvízzel szerencsére, így nem jelent ez gondod, ezért nem is foglalkozok vele, mert évente kb 3 szor ha használom. Talajvíz ellen nem ártana téglával kiépíteni és azt levakolni sem. Illetve a téglák mögé tanácsos lemezszigetelést alkalmazni azt meg cilóval kikenni.
2012. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálam mindenképp kell valami,mert már 80cm-en talajvíz van.
2012. júl. 15. 11:23
 3/8 anonim válasza:

A legjobb az előregyártott szerelőakna! lehet beton, műanyag, melyek a talajvíznyomásnak is ellenállnak. Egyébként meg ha mindenáron hagyományos módszerrel akarod csinálni, akkor kerüld a téglafalazatot és a normál betonfalat is,helyette:

akna vasszerelése,zsaluzása --> betonozás vízzáró betonból!!(mixerbetonnal), vízzáró sika szalag vagy mapei idrostop vízzáró szalag alkalmazása a hézagokban. Ha profin van kivitelezve,nem fog vizesedni a fal. Egyébként kérdezz meg egy építési vállalkozót, vagy egy profi (falazáson és járdabetonozáson jóval többet tudó)kőműves, Ők ezt 'simán' tudják! Én egyébként azért tudom,mert pár éve építésvezető voltam egy cégnél, és csináltunk hasonló vízzáró aknákat.

2012. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tippeket.
2012. júl. 15. 12:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Műanyag előregyártottról nem találok semmit a neten.Esetleg tipped van hol keresgéljek?köszönöm
2012. júl. 15. 13:15
 6/8 anonim válasza:

[link]


De a valóságban láttam kocka alakú műanyag aknát,amit lesüllyesztenek a földbe,rákötnek, és kész!

2012. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ennek kb.mennyi lehet az ára.A leier a legdrágább,hol gyárthatnak még ilyeneket? [link]
2012. júl. 23. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, Mi lett a végső megoldás.
2023. okt. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!