Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szellőző lyukának eltűntetése...

Szellőző lyukának eltűntetése a falon?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. Eddig jól megvoltunk a konyhabútor mögött 80%-ban megbújó, csak felül kicsit kilátszó régi szellőzőlyukkal. (Azaz a bútor takarja 80%-ban)

Most panel felújítás van, és jöttek iylen tűzgátló akármit beszerelni, ami a fal síkjánól 5-6 centire kiáll, és felülete kb egy A4-es lapnak felel meg.

Ergó most vagy bevágjuk a konyhaszekrénybe és ocsmány les az egész.

Vagy elfalazzuk, mert nem kötelező annak ott lennie, azt mondták.

Ytongot mondtak elfalazásra. De hogyan kellene ezt csinálni? A szellőző kürtőn eltűntetem a lyukat vágatok oda lemezte, körbenyomom sziloplaszttal és felszegecselem. Eddig ok. De a többit hogyan? Veszek egy ytong téglát befaragom, és mivel fogatom oda?


Valami olcsó megoldás kellene ami nem ott kezdődik, hogy vegyek ytong cementet 25 kilót :)))


Előre is köszi.


(Persze ytongtól eltérhetünk bármi megoldás jó amivel egy síkba kerül a fal, nem áll majd ki semmi belőle.)



2012. júl. 25. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Tegyél fel egy képet, mert még a panelházak se egyformák!

Én pl. el se tudom képzelni, hogy mit is szeretnél!

:(

2012. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tennék fel róla képet, de most szerelték be a tűzgátló ketyerét...


Tulajdonképpen képzeld el a panelbetonon egy kb 10x20-as lyukat, amit be kellene tömni :)

2012. júl. 25. 17:51
 3/7 Bandi bácsi ***** válasza:
Befaragott Ytong + egy kis gipsz, vagy glettanyag. Ez utóbbival szépen el is tudod tüntetni, síkba hozni.
2012. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sima modellgipszet keverjek és azzal ragasszam be?


Annyira nem lényeges, hogy szép legyen mert 80%-ban eltakarja majd a szekrény.


Vettem más okból flex csemperagasztót is, azzal is betehetem?

2012. júl. 26. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Tolj bele egy fél doboz PUR habot, a felesleget vágd le, gletteld, fesd le!
2012. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindneképpen valami falazási megoldás kell mert tűzvédelmi előírásoknak is meg kell felelni.

A szellőző kürtőt is tervezem egy lemezzel véglegesen lezárni.

Részemről akár nyitva is maradhatna (engem eddig sem zavart, mert a szekrény úgyis eltakarja) csak egy esetleges tűz esetén fel tud mászni a tűz. Ezért rakták be ezt a baxottnagy szerkezetet...

2012. júl. 27. 00:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta megcsináltam, a végső megoldás az lett, hogy 10-es Ytong téglát vasfűrésszel méretre szabtam kb 1,5 centivel kisebbre mint a lyuk, és utána kikevert csemperagasztóval beragasztottam a helyére. Vártam, amíg megszárad, majd csemperagasztóval "bevakoltam" szépen egyenesre. Másnap megcsiszoltam a felületet és annyi.
2012. aug. 8. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!