Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Imbusz kulcs vagy a philips-es...

Imbusz kulcs vagy a philips-es gyillagcsavarhúzós csavar a jobb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból?
2012. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk a csavaron a csillag vagy a hatszög megy tönkre hamarabb?
2012. aug. 4. 23:03
 3/9 Macs1209 válasza:

Csavarja válogatja, mit akarsz vele összerakni, milyen

keménységű anyagba hajtod, milyen menetes, stb.


Fához én csillagot használok, bútorlapokhoz, de az, ha

elektromos csavarhúzóval rakod be, 1x használatos pl

2012. aug. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hol akarod használni.

Nyilván a csillag hamarabb tönkremegy, de optimálisan egyiket sem gyalázza az ember napi 2x, hanem egyszer betekeri és max 1x ki majd megint be.

Így végiggondolva imbuszossal utoljára az ikea-feelinges szereld magad bútornál találkoztam, gondolom ott is csak azért alkalmazzák, mert kisebb az esélye, hogy az USER eldolgozza a csavar fejét még az első összeszerelés során. Jah, meg könnyebb hozzá "csavarhúzót" adni: mellédobja a kis imbuszkulcsot, és szereljél. Keresztfejessel ezt aligha tudja megtenni azonos eredménnyel.

2012. aug. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az imbusz megfelelő szerszámmal erősebben meghúzható, könnyebb vele dolgozni, szerintem mutatósabb is, ahol ez számít. A hangsúly a megfelelő szerszámon van (és ide tartozik a csavar megfelelő minősége is) Ha rossz anyagból van a szerszám (vagy a csavar), megfordul benne, pillanat alatt kikopik a hatszög, onnantól szívás az imbusz.

Imbuszkulcs nem minden esetben van kéznél, ezzel szemben egy csillagcsavarhúzó majdnem mindig, ha mégsem, azt sokkal könnyebb valami ideiglenes szükségeszközzel pótolni.

2012. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mechanikai szempontból meglepő módon a PH jobb (PZ még jobb), mint az imbusz. A PH azért van méltatlanul lenézve, mert a hétköznapi ember általában nem a megfelelő szerszámmal, és abból is rossz minőséggel használja.


Az imbusz nagy baja az, hogy a nyomatékátadás nagyon lapos szögben történik (a külső és belső hatlap majden sugár irányban találkozik, nyomatékátadás közel sugárirányú), ezért született meg annak továbbfejlesztéseként a torx kulcsnyílás, ahol már az érintkezés és a nyomatékátadás is közel érintő irányú, hasonlóan a PH-hoz és a PZ-hez...


Igazából nincs egyértelmű válasz a kérdésedre, ha a kulcsnyílás elég pontos és a szerszám is, akkor mindkettő nagyon jó, de a torx mindet felülmúlja.

2012. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6/6-nak.

Ha a gépipart nézzük akkor miért csak imbusz csavart alkalmaznak ha a PH vagy a PZ jobb? És most nem az otthoni bútor összerakásra gondoltam mint az előttem hozzászólók.

Villszer.

2012. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-nek: Gépiparban (összeszerelő ipar) dolgozom, többek között automata csavarozó berendezésekkel, így szakmai véleményt írtam le. ~90%-ban PH-s csavarokkal dolgozunk, ~5%-ban torx-al, a maradék kb. 5%-ban meg imbusszal, de azok kizárólag kézi csavarozásnál fordulnak elő.

A gyártó berendezések összeszerelésénél persze imbuszt használunk.


A PZ a PH-nak egy olyan módosítása, ami alkalmasabbá teszi kézi (ez alatt az akkus behajtót is értem) használatra (szöghibákat jobban viseli, változó minőségű bitet is), hátránya, hogy rosszabbul kap bele a bit a fejbe, és hirtelen megy tönkre a bit.

2012. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

maga a felhasználás helye válogatja, de az imbusz húzható meg jobban

nálunk az élelmiszeriparban rengeteg van.

2012. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!