Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti homokozóban a homok alá...

Kerti homokozóban a homok alá kell fólia, vagy épp hogy rosszat tesz?

Figyelt kérdés
A homokozónak nincs alja, csak teteje.

2012. aug. 5. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a sima kerti homok nálatok nem alkalmas homokozásra, akkor szerintem érdemes tenni, hogy kevésbé keveredjen. Nálunk folyami homok a talaj, a homokozó simán csak egy gödör. Ha teszel, akkor visznont a gyerekek előbb-utóbb úgyis elásnak a fóliáig, kilyukasztják, és akkor fóliadarabok fognak úszkálni a homokozóban, ami nem olyan kellemes. A szerintem ideális megoldás nagy munka, egy ismerősömnél láttam, hogy fából volt egy 70-80 cm mély, kb. 2.5x2.5 méteres ládaszerűség a földbe besüllyesztve és homokkal megtöltve. Ez nem lyukad ki és nem is keveredik a föld. Ha erre nincs kapacitásod, akkor a fentiek alapján dönthetsz, hogy legyen-e fólia.
2012. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a víz nem tud alul elfolyni, és büdös lesz a csapadéktól, ennek következtében pedig megtelepednek a baktériumok. S ha állat is járhat oda piszkítani, kész fertő.

Egyszerűbb a készen vásárolható műanyag, lecsukható tetejű változat.

2012. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rakj geotextíliát,az átengedi a vizet viszont a földel nem tud keveredni.
2012. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!