Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnam restauralni?...

Hogyan tudnam restauralni? Lent bovebben

Figyelt kérdés

Van egy regi, szep konyhai faliszekrenyem, olajjal van lekenve, amit leoldok rola, edddig oke. De a szuvak szetlyukasztottak, mit tehetnek, hogy ezeket a lyukakat betomjem, mivel lehetne betomni oket, mielott lekennem lazurral (paccal)? Semmikepp sem szeretnek olyan feher fagittet hasznalni, mint amit a festok hasznalnak fara, mielott lekenik olajfestekkel, mert az kilatszana a pac alol...

Elore is koszi a valaszokat!


2009. júl. 21. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valóban szép, régi darab, én nem kísérleteznék, hanem szakemberre bíznám. Nagyon el lehet rontani "házilag" Gondoldd meg, belevágsz-e!
2009. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kosz a bizalmat, amugy festmeny restaurator vagyok, csak mi az egyetemen nem tanultunk butor restauralast.

Kernem, ezen tul hasznos valaszokat! Koszi!

2009. júl. 22. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hullik belőle a furatliszt még van benne bogár, akkor előbb megszüntető favédőszerrel szokták lekenni.Impra sanol F, Anyagvédelmi KFT Üllő, valójában nem szokták a rovarrágás lyukait betömködni, mert ez a fa régiségét mutatja.Londonba mesterségesen furkált butorokat árusítanak, nagyon drágán.Olvasztott paraffint is használnak a lyukakba, ha nagyon zavar.
2009. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megírhattad volna, hogy restaurátor vagy! Vagy tesztelni akarod a válaszadókat? Én a válaszomat egy laikusnak szántam, nem pedig egy szakembernek!
2009. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmi baj; csak segitseget akartam kerni... minden oke. Es koszi szepen az eddigi valaszt! Ja, es nem tesztelni akartam, tenyleg kellett a tanacs!
2009. júl. 28. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!