Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek működhet az a...

Szerintetek működhet az a padlófűtés, amely sima betonba lett lebetonozva? Apró szemcsés sóderből és sima cementből. Mire kell odafigyelni ilyen rendszernél? Egyébként minden más szakszerűen lett megépítve.

Figyelt kérdés
Milyen hiba léphet fel, ha hagyományos betonba lett lerakva a padlófűtéscső?? Lehet üzemeltetni az ilyet valamilyen megkötésekkel?

#fűtés #padlófűtés #padló #betonozás #padlófűtés beton #fűtő beton #sima beton padlófűtéshez #padlófűtés tanácsok
2012. aug. 11. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érterm a kérdést. Nekemis sima betonban van a padlófűtés, és jól működik. No meg amit eddig láttam ott se volt spéci cucc, csak alul rendesen e van szigetelve.


Milyen különleges betonra gondoltál?

2012. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is padlófűtés van és nem tudom, h milyen az a különleges beton, amivel szerinted beöntik :) és igaz,h én nem értek hozzá, de sztem nálunk is sima betonnal lett kiöntve és tök jól működik..
2012. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kijavítalak, és ezzel válaszolok is:


"Egyébként minden * szakszerűen lett megépítve."


(*: szó törölve)

2012. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy nem ESZTRICH BETON (fűtő betonnal) van lebetonozva a padlófűtésünk. Mostanság olvasom, fórumokon, hogy ilyen sűrűbb anyagú beton kell a padlófűtéshez.

Erre vonatkozott a kérdésem, hogy ha már hagyományos betonnal készült, akkor abból lehet e hátrányunk.

Még nem volt ugyanis beüzemelve a rendszer, de készen van.

Azt mindenesetre örömmel olvasom, hogy másnál működik ilyen. :) Esetleg tud valaki hibalehetőséget mondani? Hogy mire vigyázzunk az ilyen rendszernél?

2012. aug. 12. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyne! A hőmérsékletre nagyon oda kell figyelni! Legalábbis nálunk tuti :) de gondolom másnál sincs ez másként. Először is, ha még nem próbáltátok ki, akkor az első alkalommal csak fokozatosan szabad befűteni. Először kb. 18 fokra állítani a termosztátot, majd kb 3-4 óra múlva 20 fokra. Utána pedig kb 1 nap múlva mehet 23-25 fokra.

Nálunk ezt azért így kellett, mert a fűtés beindulásával a betonból elpárolog a maradék víz, ami kárt tehet a padlózatban.


Aztán, amire még figyelni kell, hogy a fűtővíz nem haladhatja meg a 50 fokos forróságot. Illetve meghaladhatja, csak nekünk azt mondta a fickó, aki csinálta, hogy az már kárt tehet a rendszerben, szóval Ő azt ajánlja, hogy ne vegyük fel olyan forróra a vízhőt.

Mondjuk a férjem porallergiás, szóval náluk amúgy sem jöhetne szóba a túl forró padlófűtés, a felszálló por miatt.

Milyen kazánotok van hozzá? Gázkazán, vagy vegyes tüzelésű? Mert ha vegyes, akkor azt hiszem ahhoz kell egy puffertartály, amivel tudod szabályozni a hőmérsékletet. Ha gázkazán, akkor pedig ahhoz a legjobb a kondenzációs kazán.

Ha valamit nem jól írtam, aki nyugodtan javítsatok ki :)

2012. aug. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*akkor
2012. aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Aztán, amire még figyelni kell, hogy a fűtővíz nem haladhatja meg a 50 fokos forróságot."


Inkább csak 35-40°C...

2012. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 10. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!