Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhaszekrényt szeretnék...

Konyhaszekrényt szeretnék felfúrni vályogfalra egy konyhapult fölé. Hogyan tudom kivitelezni?

Figyelt kérdés
A kék színű vályogtiplit vettem hozzá,amire az van írva,hogy "blau".100mm hosszú és 10 mm átmérőjű. állítólag biztonságosan tudja rögzíteni.Használjak alátámasztást,vagy elég az,ha 4 tiplivel felfúrom?Azért kérdezem,mert hasonló módszerrel kivitelezve már leszakadt,igaz akkor 2 tiplivel volt felfúrva.

#szekrény #vályogfalra
2012. aug. 21. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nos, az amit vettél nem vályogtipli, de porotherm téglába tökéletes.


Én fém terpesztődűbelt (ytong dűbelt) használtam annó ilyenhez.


[link]

2012. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Bevésel szépen egy 20cm hosszú trapézra vágott tetőlécet(felfogatásonként)a horony mélység a léc vastagság duplája legyen,majd begipszeled.Ha megkötött, facsavarral vagy állvány csavarral rögzíted a szekrényt.

Villszer

2012. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60-as, 70-es években még elment ez a módszer, de így a 10-es években azért már vannak jófajta tiplik...
2012. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy a helyszín tőlem vagy 20 km-re van.A vályogfalon bontás nem engedélyezett.A család,akinek kivitelezem,normál osztálybeli.Mennyire megbízható a fém dübel?Én már fúrtam be betonba fém dübelt és egy az egyben kiszakadt.
2012. aug. 22. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy 3 csulós, kb. 50 cm-es kinyúlású tv tartókart raktam föl vele, egy kb. 20 kg-os tv-t teljesen kinyújtott karral is elbír, immáron vagy 15 éve, szóval szerintem jó. Mondjuk én vagy 15 centiset raktam a falba...
2012. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tolnaipapa válasza:

szia!

Én is vályog házban lakom,igy a konyha szekrénnyel hasonló gondom volt.

A tapasztalatom,hogy vályog falra bármit fel lehet szerelni,"beverős" tiplivel.A hivatalos nevét sajnos nem tudom,de minden boltban,ahol csavart tudsz venni,igy is tudják miröl beszélsz.A lényege ,hogy az első felrakásnál a tiplit befúrod,a hozzá tartozó csavart pedig,mint egy szeget belevered.(ettől nyilik szét a tipli).

2012. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!