Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alap nélküli konyha padlóját...

Alap nélküli konyha padlóját szeretném járólapra cserélni. Hogy csináljam, mik ennek a lépései?

Figyelt kérdés

Adott egy régi vályogház, falainak nincs jelentős alapja, talán csak némi tégla, és a padló sincs aláalapozva. A konyhában hajópadló van, de nagyon ramaty, szúvas, töredezett már. Ezt mindenképp fel kell szedni, mert az ajtók miatt nem lehet a padlót magasítani, továbbá szeretném akkor rendesen alá alapozni, hogy strapabíróbb legyen...


Soha nem csináltam ilyet, ezért részletesen érdekelne, hogy mit kell csinálni!


Gondolom beton kellene alá, ugye? De milyen vastag?

És ha beton, akkor erre hogy erősítsem a járólapokat, van valami speciális ragasztó amivel szokás ezt készíteni? És ezt milyen vastagon kell a betonra kenni?

Az elején, ha felszedtem a hajópadlót, akkor kb hány centire mélyítsem (hordjam ki a földet), hogy e fenti rétegek stabilak legyenek?


Ja, és vízvezetékek mennek át a helyiségen. Gondolom ott nem kellene lebetonozni, mert ha csőtörés van, akkor nem lehet felbontani. Jó ha oda, afölé tégla vagy valami régi bontott járólap kerül? Erre is lehet majd új járólapot ragasztani?


Légyszíves adjatok tanácsot! Köszönet!



2012. aug. 31. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szedd fel a padlót ás 20 cm-t a szint alá. Rakj le fekete kerti fóliát. Kell egy alapbeton 10cm rakj rá kátrányt+ 1 réteg lépésálló hungarocellt és megint betont a szintig. Általában szokott lenni kő alapja a vályognak is, de ettől függetlenül úgy betonozz, hogy beásol egy kicsit a fal alá.

Utána mehet egy kis kiegyenlítő és rá a járólap.

2012. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A beton is magába szívhatja az esetleges vizet, hogy kátrány kell???

És a hungarocellnek mi a funkciója, miért kell? Azt ha valami egér vagy más falban-földben túró állat esetleg eléri a fal felől, akkor szétrághatja, nem? Vagy legyen a fal felől betonnal "keretezve", hogy ez ne történjen meg?


A kiegyenlítő az micsoda?

(Tényleg kezdő vagyok, bocs ha hülyéket kérdezek.) :-)

2012. aug. 31. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
A hajópadló alatt általában homok van vagy hamu, ha az alatt nedves a föld érdemes a kátrány, persze ha száraz a ház ki lehet hagyni. A hungarocell hőszigetelés miatt van, nem jellemző, hogy az aljzatiba belemegy az egér. Új házaknál még vasháló is megy bele, de az is felesleges. A lényeg, hogy min. 20-as legyen a beton. Az aljzatkiegyenlítőt a betonra szokták rakni, azért, hogy a járólap szebben legyen rajta és ha egyenes alatta kevésbé jöhet fel.
2012. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gyenge Gyula válasza:

Csak lassan azzal a betonnal és a kátránnyal!

Nekem is van egy alap nélküli felújításra váró házam és évek óta nem merek hozzányúlni! Úgy gondoltam hogy először alaposan körüljárom a dolgot. Nyilatkozott benne több tapasztalt szakértő és ezért álltam meg!

Az alap nélküli házak legnagyobb ellensége a VÍZ!

A földnek alapból van egy vízfelhajtó nyomása amely mindenütt van! Ha egy helységet szigeteléssel (beton, kátrány, fólia, stb.)lezárok attól még a felható nyomás megvan! Mivel a szigetelésen nem tud feljönni elindul oldalra és belevezetődik a falba amely ettől állandó vizes, nedves lesz! A vizes vályogfal nyirkos dohos pinceszagot tart a helységben hiába a szellöztetés, nem beszélve arról hogy folyamatosan porlad és rogyadozik, megszakad!

Ezért nem merek hozzákezdeni pedig padlót terveznék.

Most ott tartok hogy Miskolcon van egy cég amely vállalja az ilyen épületek kiszárítását 30 év garanciával.Ehhez van egy telefonszámom is. Valamilyen rezgéstechnikával dolgoznak. Jó lenne megszólaltatni valakiket akiknél van ilyen! 200 ezer körül van az ára, ha beválna megérné szerintem.

Amint látható nem egyszerű az alap nélküli épületekhez hozzányúlni úgy hogy ne csináljunk több kárt mint hasznot!

2015. aug. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!